MENÜMENÜ
 
 
Başkanımız Göger'den Kızılay'a destek
Başkanımız Göger'den Kızılay'a destek

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanımız Niyazi Göger, ülkemizde ve Dünyanın her bölgesinde ihtiyaç Türk Milletinin yardım elini uzatan Kızılay'ın Dünyanın en önemli insani yardım kuruluşlarının başında geldiğini söyledi.

Birlik Başkanımız Niyazi Göger, Kızılay'ın "Kurbanınız Hilal Olsun" sloganıyla başlattığı vekaletle kurban kesimi kampanyasına kurban bağışında bulunarak destek verdi.

Türk Kızılayı Seyhan Şube Başkanı Reşat Karaca ve Kızılay gönüllülerini makamında ağırlayan Başkanımız Niyazi Göger, hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesi gören Kızılay'ın Türk Milleti'nin yüz akı olduğuna dikkati çekti.

Savaşta ve barışta ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan Kızılay'ın hayırseverlerin destekleriyle büyüdüğüne ve güçlendiğine işaret eden Başkanımız Niyazi Göger, " “İyi günde ve kötü günde her zaman insanlığın yanında olan, ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan Kızılay ve gönüllüleri ulvi bir görevi yerine getiriyor. Ülkemizde ve dünyamızda yaptığı yardımlarla göğsümüzü kabartan Kızılay'ın yayında olmak, gücümüz yettiğince destek vermek bizim vatandaşlık görevlerimiz. Özellikle kan bağışı ile ayni ve nakdi yardımlarda bulunarak bir tutam tuzla çorbaya bizlerde katkı sunmalıyız" dedi.

Kurban Bayramı'nın Kızılay'a destek vermeye vesile olmasını da temenni eden Birlik Başkanımız Niyazi Göger, "Kurban, sevginin, vefanın, sadakatin, fedakarlığın ve Allah’a yakınlaşmanın simgesidir. Kurban paylaşmak demektir; mutluluğumuzu, soframızı, kurbanlarımızı paylaşarak bayramın, tüm Müslümanlar ve insanlık için gerçek manasıyla bir bayram havasında geçmesi için çabalamalıyız. Bu vesile ile başta esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere, Adanalı hemşehrilerimizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin kurban bayramını bir kez daha kutlar, hayırlara vesile olmasını temenni ederim" dedi.

Türk Kızılayı Seyhan Şube Başkanı Reşat Karaca da kurban etlerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması ve onlarında sofralarına kurban etlerinin girmesi adına Kızılay'ın başlattığı 'Kurbanınız Hilal Olsun' kampanyasına verdiği destek için Başkanımız Niyazi Göger'e teşekkür etti.

Fotoğraf Galerisi

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020