MENÜMENÜ
 
 
Rehavete kapılıp, tedbiri elden bırakmayalım
Rehavete kapılıp, tedbiri elden bırakmayalım

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanımız Niyazi Göger, veriler düşüşe geçse de virüs tehlikesinin henüz ortadan kalmadığına işaret ederek, esnaf ve sanatkarları maske kullanımı, hijyen ve sosyal mesafeye mutlak suretle riayet etmeleri konusunda uyardı.

Eskişehir Berberler, Kuaförler, Güzellik ve Dövmecilik Salonu İşletmeleri Odası Başkanı Fethi Özkara, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Birlik Başkanımız Niyazi Göger'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette pandemi sürecinde geçici olarak faaliyetleri kısıtlanan berber ve kuaförler başta olmak üzere esnaf ve sanatkarın yaşadığı sıkıntılar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Birlik Başkanımız Niyazi Göger, Covit-19 salgını nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de olağan üstü bir dönemin yaşandığına dikkati çekerek, "Hiç şüphesiz salgından ekonomik anlamda en fazla etkilenen kesim geçici süreyle faaliyetleri kısıtlanan sektörler ki bunların başında berberler ve kuaförler geliyordu esnaf ve sanatkarımız oldu. Pandemi sürecinde devletimizin aldığı ekonomik tedbirler kısa vadede esnafımızın yaralarını sardı. Ancak verilen destekler tam anlamıyla toparlanmak için yeterli olmadı. Normalleşme döneminde devletimizin vereceği sıfır faizli ya da 10 yıl gibi uzun vadeli krediler esnafımızın toparlanmasını hızlandıracaktır" dedi.

Açıklamasında, berber ve kuaförler gibi hijyenin son derece önemli olduğu sektörler başta olmak üzere tüm esnaf ve sanatkarlara, maske kullanımı, el hijyeni ve sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda hassas davranmaları uyarısında bulunan Başkanımız Niyazi Göger, "Virüs tehlikesi tam anlamıyla bitmiş değil. Bu nedenle esnafımız hem kendi hem de müşterilerinin güvenliği için temkinli davranmalı. En küçük bir ihmal, dikkatsizlik ve duyarsızlık tüm emeklerin heba olması anlamına gelir. Tekrar başa dönmemek, aynı sıkıntıları yaşamamak için mutlaka ve mutlaka maske kullanımı, sosyal mesafe ve el hijyenine dikkat etmek, kullandığımız ürünler, araç, gereçler ile işyerimizi dezenfekte etmeyi ihmal etmemeliyiz" diye konuştu.

Eskişehir Berberler, Kuaförler, Güzellik ve Dövmecilik Salonu İşletmeleri Odası Başkanı Fethi Özkara da nezaketi ve misafirperverliğinden ötürü Başkanımız Niyazi Göger'e teşekkür etti.

Fotoğraf Galerisi

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020