MENÜMENÜ
 
 
Esnaf  kalkınırsa ülkemiz kazanır
Esnaf  kalkınırsa ülkemiz kazanır

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, esnaf ve sanatkarın üretim ve istihdama katkısıyla ülkemiz ekonomisi için son derece önem arz ettiğini söyledi. Başkanımız Göger, "Küçük esnafın kalkınması, ekonominin büyümesi anlamına gelir" dedi.

 

AK Parti İl Başkan Yardımcıları Aslı Çelik, Şahin Cerit, Turgut Erişmen ve Kürşat Akpınar Birlik Başkanımız Niyazi Göger'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Samimi bir havada gerçekleşen ziyarette, esnaf ve sanatkarın genel durumu, pandemi sürecinde yaşanan sıkıntılar ve normalleşme döneminin piyasalara yansımaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Birlik Başkanımız Niyazi Göger, esnaf ve sanatkarın hem toplum için hem de ekonomi için önemine işaret ederek, "Bin yıllık bir geçmişe sahip olan esnaf ve sanatkarlığın sanayi ve ticaretin doğuşunda büyük etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra esnaf ve sanatkarlık var olduğu günden beri, gerek üretim gerekse istihdama olan katkısıyla büyük sanayi ve ticaretin de lokomotifi konumundadır" dedi.

Sanayi ve ticaretin doğuşunda etkisi olduğu gibi sürdürülebilir kalkınma ve ekonomik istikrar için de güçlü ve sağlam bir esnaf yapısına ihtiyaç olduğunu dile getiren Birlik Başkanımız Niyazi Göger, "Esnaf ve sanatkara verilecek her destek, yapılacak her iyileştirme doğrudan vatandaşa ve ekonomiye yansıyacaktır. Bu nedenledir ki Birlik yönetimi olarak hedefimiz, ekonomik ve  teşkilatlanma anlamında esnafımızın güçlü bir yapıya kavuşması, rekabet gücünün artması ve kalkınmasına öncülük etmek. Projelerimiz hazır. Hedeflerimiz doğrultusunda gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ancak hiçbir başarı tesadüf olmadığı gibi, hiçbir hedefe de tek başınıza ulaşamazsınız.  Esnaf ve sanatkarımızı kalkındırmak için, belirlediğimiz hedefe ulaşmak için başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere, milletvekillerimiz, mülki idare amirlerimiz, belediye başkanlarımız, sivil toplum kuruluşları ve toplumun her kesimi ile işbirliği yapmaya hazırız" diye konuştu.

Çelik, Cerit, Erişmen ve Akpınar da bilgi birikimi, donanımı ve mücadeleci yapısı hasebiyle Birlik Başkanımız Niyazi Göger'in, esnaf ve sanatkarlar ile Adana için büyük şans olduğunu dile getirdiler.

Başkanımız Göger'in, önemli hizmetleri hayata geçireceğine inandıklarını belirten konuklar, kendilerine bir görev düşmesi halinde her zaman destek vermeye hazır olduklarını ifade ettiler.

Fotoğraf Galerisi

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020