MENÜMENÜ
 
 
ADANA AHİ ESKKK’NIN LİMİTİ YÜKSELDİ
ADANA AHİ ESKKK’NIN LİMİTİ YÜKSELDİ

Birlik Başkanımız Sn. Niyazi Göger, Ticaret Bakanlığımızın, esnaf ve sanatkar kredilerinde yaptığı düzenlemeler uyarınca; S.S. Adana Ahi Esnaf ve Sanatkar Kredi Kefalet Kooperatifimizin kredi üst limiti 400 bin liraya yükseltildiğini kaydetti.  

Başkanımız Sn. Niyazi Göger, ayrıca yüzde 50 faiz destekli olarak kullandırılmakta olan İşletme ve Yatırım kredilerinde faiz oranının yüzde 45 olarak güncellendiğini esnafa yansıyan faiz oranının da yıllık yüzde 22,5 olarak belirlendiğini dile getirdi.

Bazı esnaf kodlarına göre kredi limitlerinde sınırlamaların devam ettiğini de belirten Başkanımız Sn. Niyazi Göger, tüm kooperatif ortakları için kullandırılacak İşyeri Edinme ve Taşıt Edinme kredilerinde uygulanacak üst limitin ise 1 milyon 500 bin lira olarak devam ettiğini ifade etti.

Esnaf ve sanatkarımızın kullandığı kredilerde yapılan düzenleme hasebiyle Ticaret Bakanımız Sn. Ömer Bolat ve TESKOMB Başkanımız Sn. Adulkadir Akgül’e esnaf ve sanatkarımız adına teşekkür eden Başkanımız Sn. Niyazi Göger,  yeni düzenlemenin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

 

NOT: Esnaf ve Sanatkarlarımız yeni düzenlemeyle ilgili detaylı bilgiyi; kredi başvuru esnasında ya da 0 322 363 10 10 (Dahili 2) numaralı telefondan edinebilirler.

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020