MENÜMENÜ
 
 
Adana ESOB standı tanıtım günlerinde yoğun ilgi gördü
Adana ESOB standı tanıtım  günlerinde yoğun ilgi gördü

01 İlk Kez Ankara’da sloganıyla düzenlenen Adana Tanıtım Günlerinde Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (Adana ESOB) standı yoğun ilgi gördü. Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Niyazi Göger, Adana’nın bereketli toprakları, doğası, tarihi ve kültürel dokusuyla Türkiye’nin cennet köşelerinden birisi olduğuna işaret ederek, tüm bu güzellikleri yaşamak isteyen herkesi Adana’ya beklediklerini kaydetti.

 

Adanalılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl birincisi düzenlenen Adana Tanıtım Günleri Altınpark Fuar Alanı ve Kongre Merkezi`nde gerçekleştirildi. Açılışını Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi’nin gerçekleştirdiği tanıtım günlerinde Adana’nın, tarihi ve kültürel değerlerinin yanı sıra yöresel lezzetlerinin de tanıtımı yapıldı. 4 gün süren Adana tanıtım günlerinin en dikkat çeken stantlarından birisi de Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin standı oldu.

Oyma ve seramik sanatçılarının Adana’ya özgü figürlerinin sergilendiği Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin standı Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi, İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, Adana Valisi Dr. Süleyman Elban’ın yanı sıra milletvekilleri, belediye başkanları, bürokratlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Niyazi Göger, bereketli toprakları, üretim ve istihdamdaki payıyla Türkiye’nin önemli tarım ve sanayi kentleri arasında yer alan Adana’nı, zengin mutfağı, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel dokusuyla da yüksek turizm potansiyeline sahip olduğuna dikkati çekerek, bu tür organizasyonların Adana’nın tanıtımı için büyük önem taşıdığının altını çizdi.

Birlik olarak bir yandan üyelerine hizmet üretirken diğer yandan da Adana’nın, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine yönelik projeleri desteklediklerini ifade eden Başkan Niyazi Göger, “Ortasından nehir geçen dünyanın ender şehirlerinden birisi olan Adana’nın, tarımda, sanayide, turizmde sahip olduğu potansiyeli etkin ve verimli kullanabilirsek marka kent hedefimize ulaşabiliriz. Bizler bu şehrin önde gelenleri olarak şehrin sahip olduğu potansiyeli daha ileri taşımakla mükellefiz. Adana tanıtım günlerinde bir kez daha gördük ki birlik ve beraberlik içerisinde Marka Kent Adana hedefine doğru emin adımlarla ilerliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020