MENÜMENÜ
 
 
Sarıeroğlu: Devletimiz her zaman esnafın yanında
Sarıeroğlu: Devletimiz her zaman esnafın yanında

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekilimiz  Jülide Sarıeroğlu, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanımız Niyazi Göger’i ziyaret etti.

Birlik hizmet binası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Başkanvekilimiz, yönetim, denetim, disiplin kurulu üyelerimiz, merkez ve ilçelerde hizmet veren odalarımızın başkanları geniş katılım sağladı.

Toplantının açılışında konuşan Başkanımız Niyazi Göger, Bakan Sarıeroğlu’na esnaf ve sanatkarlarımızın sorunlarını, devletimizden talep ve beklentilerini iletti.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni ekonomik programın ardından döviz kurundaki düşüş ve piyasalara yansımasının da görüşüldüğü toplantıda Başkanımız Niyazi Göger, AVM ve zincir marketler ile tedarikçilerin döviz kurundaki artışı bahane ederek ürünlere zam yapmasından esnaf ve sanatkarların rahatsız olduğunu söyledi.

Başkanımız Niyazi Göger, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni ekonomik programla ve hükümetimizin aldığı tedbirler sonucunda döviz kuru aşağı çekilirken, vatandaşlarımız da artan fiyatların aynı şekilde geri alınmasını beklentisine girdi. Dövizdeki hızlı yükselişi bahane ederek her gün raf fiyatlarını güncelleyen AVM ve zincir marketlerin samimiyetlerinin inandırıcı olması için şimdi de fiyatları düşürmelerini bekliyoruz. AVM, Zincir Market ve tedarikçilerin fiyatlarda indirim yapması silsile yoluyla tüm kesimleri etkileyecek, kısa zaman içerisinde büyük marketlerden küçük esnafa kadar tüm sektörlerde fiyatlar rayına oturacaktır” dedi.

Aynı mahallede, hatta aynı sokakta birden fazla açılan zincir marketlerin neden olduğu haksız rekabete de dikkati çeken Başkanımız Niyazi Göger, zincir marketlerin açılma kriterlerinin yeniden belirlenmesi için destek beklediklerini dile getirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekilimiz Jülide Sarıeroğlu da, devletimizin her zaman esnaf ve sanatkarın yanında olduğuna işaret etti.

Pandemi döneminde devletimizin Türkiye genelinde 705 milyar lira maddi katkı sağladığını, bunun 1,8 milyar lirasının Adana’ya sağladığını dile getiren Bakanımız Sarıeroğlu, desteklerin kararlı bir şekilde devam edeceğinin altını çizdi.

Toplantının ardından Birlik Başkanımız Niyazi Göger, Bakanımız Jülide Sarıeroğlu’na esnaf ve sanatkarlarımıza verdiği destekler hasebiyle teşekkür ederek, ziyaretin anısına hediye takdim etti.

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020