MENÜMENÜ
 
 
Ahilik haftası coşkusu başladı
Ahilik haftası coşkusu başladı

Bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Ahilik Haftası5 kutlamaları Atatürk Parkı’nda düzenlenen törenle başladı. Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Niyazi Göger, Ahilik geleneğinin milli birlik ve bütünlük anlayışıyla asırlar boyu toplumda düzeni sağlayan, üretici-tüketici ilişkisini en iyi şekilde düzenlemeyi amaç edinen kültürel, sosyal ve ekonomik bir oluşum olduğunu söyledi.

 

Ahilik Haftası nedeniyle Atatürk Parkı’nda düzenlenen tören Adana Vali Yardımcımız Muzaffer Şahiner ve Birlik Başkanımız Niyazi Göger tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşımızın okunmasının ardından tören sona erdi.

Ticaret il Müdürü Adnan Ekiz, yönetim kurulu üyelerimiz ve oda başkanlarımızın hazır bulunduğu törenin ardından Birlik Başkanımız Niyazi Göger ve beraberindeki heyet Adana Valimiz Süleyman Elban’ı ziyaret ederek, kaftan giyme ve ödül törenine davet etti.

Ahilik Haftası nedeniyle açıklamalarda bulunan Birlik Başkanımız Niyazi Göger, Ahi Evran tarafından Kırşehir'de temeli atan Ahilik geleneğinin; dürüstlüğün, sevginin, dostluğun, yardımlaşmanın, hoşgörünün, bilginin ve dayanışmanın, sanatla birleşmiş hali olduğunun altını çizdi.

Öznesi insan olan Ahiliğin, halka dönük bir kurum olduğuna işaret eden Başkan Niyazi Göger, “Ahilik sadece ekonomik hayatı yönlendiren bir kurum olmanın ötesinde, temelinde vatan, millet sevgisi bulunan, Türk Milleti’ne has sosyo-ekonomik bir sistemdir. Ahilik, aynı toplumda bulunan insanları birbirine yaklaştıran, kaynaştıran ve dayanışmayı sağlayan milli bir kültürdür” ifadelerini kullandı.

 

Fotoğraf Galerisi

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020