MENÜMENÜ
 
 
Bakan Yardımcısı Uçarmak ve Genel Müdür Erkan Başkanımız Göger’le esnafın sorunlarını görüştü
Bakan Yardımcısı Uçarmak ve Genel Müdür Erkan Başkanımız Göger’le esnafın sorunlarını görüştü

Ticaret Bakan Yardımcımız Sezai Uçarmak, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanımız Niyazi Göger ve esnaf odası başkanlarıyla bir araya gelerek, pandemi kaynaklı esnaf ve sanatkarlarımızın yaşadığı sorunlar, çözüm önerileri ve verilen ekonomik destekler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Bölgesel Kooperatifler Zirvesi’nin açılışına katılmak için Adana’ya gelen Ticaret Bakan Yardımcımız Sn. Sezai Uçarmak beraberinde, Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Sn. Necmettin Erkan ve Ticaret İl Müdürümüz Sn. Adnan Ekiz’le Birlik Başkanımız Niyazi Göger’i ziyaret etti. Birliğimize bağlı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanlarımızın da yoğun katılım sağladığı ziyarette pandemi döneminde yaşanan ekonomik ve sosyal gelişmeler ele alındı.

Ticaret Bakan Yardımcımız Sn. Sezai Uçarmak, pandemi sürecinin başından itibaren yaşanan dalgalanmadan kaynaklı olumsuzlukların bertaraf edilmesi için devletimizin gerekli ekonomik tedbirleri ivedilikle devreye aldığına dikkati çekti.

Açıklanan paketler ve hibe şeklinde gerçekleştirilen ödemelerle bu zor süreçte esnaf ve sanatkara ekonomik anlamda ciddi destek sağlandığının altını çizen Bakan Yardımcımız Sezai Uçarmak, pandemi süreci sonuçlanana kadar devletin tüm imkanlarıyla esnaf ve sanatkara destek verme devam edeceğini dile getirdi.

Esnaf, Sanatkar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Necmettin Erkan ise devletin aldığı tedbirler kapsamında gerek Ticaret Bakanlığı, gerekse Genel Müdürlük olarak yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Genel Müdürümüz  Erkan, esnaf ve sanatkarlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için devletimizce alınan kararların hızlı ve etkin bir şekilde hayata geçirildiğinin altını çizdi.

Adana ESOB Başkanımız Niyazi Göger de, Ticaret Bakan Yardımcımız Sezai Uçarmak ve Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüz Necmettin Erkan’a, pandemi döneminde üyelerimizin karşılaştığı sorunlar ve çözüm önerileri konusunda bilgi verdi, esnaf ve sanatkarların beklentilerini dile getirdi.  

Verilen hibe desteklerin pandemi döneminde işyerlerini açamayan, hizmet şekli kısıtlanan ve iş potansiyeli azalan esnafımıza ekonomik anlamda nefes aldırdığına işaret eden Başkanımız Niyazi Göger, önümüzdeki süreçte devletimiz tarafından sağlanacak faizsiz krediler ya da düşük faizli uzun vadeli kredilerin pandemi sonrası toparlanma sürecinde esnaf ve sanatkara can suyu olacağına dikkati çekti.

Başkanmız Niyazi Göger’in açıklamalarının ardından toplantıya katılan Esnaf ve Sanatkar Odaları başkanları hibe ve destek ödemelerinde sektörel bazda üyelerinin karşılaştıkları sorunları ileterek çözümü noktasında Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ve Genel Müdür Necmettin Erkan’dan destek istediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotoğraf Galerisi

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020