MENÜMENÜ
 
 
Başkanımız Niyazi Göger Yüreğir’de esnaf ziyareti yaptı
Başkanımız Niyazi Göger  Yüreğir’de esnaf ziyareti yaptı

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanımız Niyazi Göger, Yüreğir’de esnafı ziyaret ederek, taleplerini dinledi, pandemi döneminin genel değerlendirmesini yaptı.

Pandemi döneminin başından itibaren sık sık farklı sektörlerden esnafımızla bir araya gelen Birlik Başkanımız Niyazi Göger, son olarak Yavuzlar Mahallesi’nde ticari faaliyetlerini sürdüren esnaflarımızı ziyaret etti.

Girdiği işletmelerde hem esnafın derdini dinleyen hem de alışveriş yapan Başkanımız Niyazi Göger, maske, mesafe ve hijyen tedbirlerine uyulması konusunda da uyarılarda bulundu.

Pandeminin ekonomik ve sosyal açıdan neden olduğu sıkıntıların dile getirildiği ziyaretlerde Başkanımız Niyazi Göger, salgın nedeniyle zor bir dönemden geçildiğine işaret ederek devlet ve millet olarak el ele vererek bu zorluğun da üstesinden geleceğimizi kaydetti.

Yaptığı esnaf ziyaretlerinde Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan tek seferde iki grup halinde verilecek hibe destek başvurularının 25 Mayıs 2021 tarihi itibarı ile e-Devlet üzerinden alınmaya başlandığını anımsatan Başkanımız Niyazi Göger, şartları uyan tüm esnaf ve sanatkara hibe desteklerden faydalanmaları çağrısında bulundu.

5-3 bin lira şeklinde yapılacak hibe desteğin pandemi döneminde faaliyetlerini geçici süreliğine durdurmak zorunda kalan esnaf ve sanatkar için önemli bir kaynak sağlayacağını belirten Başkanımız Niyazi Göger, “Sağlanan destekler nedeniyle başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bakanlarımıza, Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürümüz ile emeği geçenlere esnafımız adına teşekkür ediyorum. Pandemi süreci sona erdiğinde, salgın döneminde ekonomik ve sosyal anlamda açılan yaraların sarılması için Devletimiz daha geniş kapsamlı ve büyük ölçekli destekleri devreye alacaktır. Özellikle devletimizin sağlayacağı faizsiz kredi ya da düşük faizli uzun vadeli krediler pandemi dönemi sonrası toparlanma sürecinde esnafımıza can suyu olacaktır. Bu doğrultuda esnaflarımızdan gelen talep ve istekleri, yaşanılan sorunları rapor halinde hazırlayarak gerek bakanlıklar düzeyinde, gerekse milletvekillerimiz ve yerel idarecilerimizle yaptığımız görüşmelerde yetkili makamlara ileterek sorunların çözümü noktasında çalışmalar yapıyoruz” dedi.

İş yerinde ziyaret ettiği esnaflar da Başkanımız Niyazi Göger'in ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Başkanımızın işyerimize kadar gelerek bizleri ziyaret etmesi, sorunlarımızı dinlemesi moral ve motivasyonumuzu yükseltti” ifadelerini kullandılar.

Fotoğraf Galerisi

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020