MENÜMENÜ
 
 
Açılan her işyeri istihdama ve ekonomiye katma değer sağlıyor
Açılan her işyeri istihdama ve ekonomiye katma değer sağlıyor

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanımız Niyazi Göger, işletmeciliğini Nevzat Cebe'nin yaptığı, Yeşilyurt Mahallesi Alpaslan Türkeş Bulvarı üzerindeki Cebe Gross Market'in açılışını gerçekleştirdi.

Denetim Kurulu Üyemiz Kenan Çakmak ve 59 Nolu Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Hasan Baysal'ın da hazır bulunduğu açılışta konuşan Başkanımız Niyazi Göger, pandemi nedeniyle zor bir süreçten geçildiğini belirterek, “

Ne yazık ki ekonomik piyasaları sarsıntıya uğratan bu süreçten en fazla etkilenen kesim esnaf ve sanatkarlarımız oldu. Salgına karşı alınan tedbirler, uygulanan kısıtlamalar sebebi ile esnaflarımızın iş hacmi düştü, kazançları azaldı. Ancak devletimiz bu zor dönemde esnafımızı yalnız bırakmadı. Bir yandan salgının önlenmesi için mücadele edilirken, diğer yandan da verilen desteklerle ekonomik istikrarın devamı sağlandı. İşte böylesine sıkıntılı bir dönemde açılan her iş yeri, istihdama katkısı ve sağladığı katma değerle ülkemizin salgınla mücadelede gücüne güç katacaktır. Bu nedenle birikimini yatırım araçlarına yatırarak salgının bitmesini beklemek yerine, yatırım yapan, insanlara iş, aş kapısı açan Nevzat Cebe kardeşimi, Adana’mıza, ülkemize kazandırdığı işyeri için kutluyor, hayırlı ve bol kazançlar temenni ediyorum. Bugün yaptığımız bu açılış da gösteriyor ki devlet ve millet olarak el ele vererek salgınla mücadeleyi birlikte başaracağız ve sosyal yaşantımızın kısıtlanmadığı, işlerimizin açılacağı günlere en kısa zamanda kavuşacağız. Bunun için her birimize önemli sorumluluk düşüyor. Öncelikle tedbirli ve dikkatli davranmak zorundayız. Özellikle maske, mesafe ve hijyen başta alınan tedbirlere uyma konusunda hassas olmalıyız. Unutmayalım ki el ele verirsek her zorluğun üstesinden kolaylıkla gelebiliriz” dedi.

Konuşmasının ardından açılış kurdelesini kesen Başkanımız Niyazi Göger, marketi gezerek işletme sahibi Nevzat Cebe’den bilgi aldı. Alışveriş yaparak ilk siftahı da atan Başkanımız Niyazi Göger, Cebe Gross Market'in Adana'ya ve işletme sahibi Nevzat Cebe'ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Fotoğraf Galerisi

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020