MENÜMENÜ
 
 
Bloke kalktı ödeme kısa zamanda yapılacak
Bloke kalktı ödeme kısa zamanda yapılacak

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanımız Niyazi Göger’in, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Özel Halk Otobüsleri’ne ücretsiz yolcu taşımacılığı karşılığında yaptığı ödeme üzerindeki blokenin kaldırılması için yaptığı görüşümler sonuç verdi. Birlik Başkanımız Niyazi Göger’in girişimleri neticesinde, hesap üzerindeki bloke kaldırılarak Özel Halk Otobüsü esnafına ödeme yapılması için paranın büyük bir bölümü Büyükşehir Belediyesi’nin hesabına aktarıldı.

Şehit yakını, gazi, engelli ve 65 yaş üstüne ücretsiz seyahat hizmeti veren Özel Halk otobüsü esnafına hizmetleri karşılığında,  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan ödemeler Büyükşehir Belediyesi’nce, hesap üzerindeki icra gerekçe gösterilerek yaklaşık iki aydır yapılmıyordu.

Pandemi döneminde zarar etmelerine rağmen ulaşım hizmetini aksatmadan sürdüren Özel Halk otobüsü esnafı, Bakanlık’tan gönderilen paranın ödemesinin yapılmaması nedeniyle mağdur oldu. Özel Halk Otobüsü esnafının yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için girişimlerde bulunan Adana ESOB Başkanımız Niyazi Göger’in çalışmaları sonuç verdi.

Birlik Başkanımız Niyazi Göger’in, Adana 12. İcra Dairesi Müdürü İhsan Ateş, Vakıfbank Çukurova Bölge Müdürü Akgün Koç ve Vakıfbank Adana Şube Müdürü Ömer Sertaç Öncel'le yaptığı görüşmeler neticesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, ücretsiz yolcu taşımalığı karşılığı olarak gönderilen ödemenin Özel Halk Otobüsü esnafının hesabına aktarılması için üzerindeki bloke kaldırılarak, paranın büyük bir bölümü Büyükşehir Belediyesinin hesabına aktarıldı.

Konuyla İlgili açıklamalarda bulunan Birlik Başkanımız Niyazi Göger, sorunun çözümü noktasında hassasiyet gösteren başta Vakıfbank Çukurova Bölge Müdürü Akgün Koç olmak üzere, Vakıfbank Adana Şube Müdürü Ömer Sertaç Öncel ve Adana 12. İcra Dairesi Müdürü İhsan Ateş’e Özel Halk Otobüsü esnafı adına teşekkür etti.

Başkanımız Niyazi Göger, “Kamu hizmeti gören, toplu taşımada belediyelerin yükünü çeken Özel Halk otobüsü esnafımız pandemi döneminde ekonomik anlamda ciddi sıkıntılar yaşadı. Günlük mazot paralarını dahi kazanamayan esnafımız ulaşımın aksamaması, vatandaşımızın mağdur olmaması için zarar etmesine rağmen cebinden harcayarak hizmeti sürdürdü. Esnafımızın gösterdiği bu fedakarlığa karşılık, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan ücretsiz yolcu taşımacılığı yapan esnafımıza gönderdiği ödeneğe yasal olmadığı halde bloke konulması ciddi anlamda mağduriyet yaşattı. Ancak yaptığımız görüşmeler neticesinde hesap üzerindeki bloke kaldırılarak, paranın esnafımıza aktarılmasının önündeki engeli aştık. Bakanlığın ödemesi kısa zamanda özel halk otobüsü esnafımızın hesabına aktarılacaktır. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020