MENÜMENÜ
 
 
Beraat Kandilimiz mübarek olsun
Beraat Kandilimiz mübarek olsun

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanımız Niyazi Göger,Ramazan-ı Şerif’in habercisi ve müjdecisi olan Beraat Kandili’nin, kurtuluş, af ve arınma anlamlarına geldiğini söyledi.

Birlik Başkanımız Niyazi Göger, yayımladığı mesajında Berat Kandilinin başta esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere, Adanalı hemşehrilerimize, milletimize ve tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Mübarek kandil gecelerinin milli ve manevi değerlerini her zaman ön planda tutan milletimizin gönlünde ayrı bir yeri ve önemi olduğuna dikkati çeken Başkanımız Niyazi Göger,

Kandil geceleri; insanları birbirlerine yaklaştıran, kaynaştıran, hoşgörü, kardeşlik ve dayanışma duygularının ön plana çıktığı, dini duyguların yoğunlaştığı, ilahi rahmetin, bereketin dolup taştığı, merhamet ve hayır duygularının artarak, gönüllerin huzurla dolduğu önemli bir zaman dilimidir. İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu müstesna günlerin, toplumumuzda var olan iç huzur ve birlikteliğini daha da pekiştireceğine inanıyorum.

Yapılan duaların, Cenab-ı Allah’a arz edileceği ve onun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanılacağı, bu aylar; ailemize, çocuklarımıza, vatanımıza kendimize ve bütün insanlığa karşı görev ve sorumluluğumuzu bir kez daha hatırlamamız, ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsattır. 

Bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine gayret göstermelidir.

Mübarek üç aylar içerisinde yer alan bu günde; esnaf ve sanatkarlarımızın, Adanalı hemşehrilerimin, milletimizin ve tüm İslam âleminin mübarek Berat Kandilini en kalbi duygularımla tebrik ediyor, aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini, mutluluk, sağlık ve huzura vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020