MENÜMENÜ
 
 
Birlik Başkanımız Niyazi Göger’e Ümit Güner’den iade-i ziyaret
Birlik Başkanımız Niyazi Göger’e  Ümit Güner’den iade-i ziyaret

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanımız Niyazi Göger, esnaf ve sanatkarın başta vergi olmak üzere devletine karşı her türlü yükümlülüğünü yerine getirme konusunda her zaman hassasiyet gösteren müstesna bir topluluk olduğunu söyledi.

Adana Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner, beraberinde Usul ve Tahsilat Grup Müdürü Ahmet Balıkçı ile Birlik Başkanımız Niyazi Göger’e iade-i ziyarette bulundu.

Normalleşme süreci ve ülkemizdeki ekonomik gelişmeler üzerine görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner, hazır beyan sistemi, vergi uygulamaları, vergi dairelerinin esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik çalışmaları hakkında Başkanımız Niyazi Göger’e bilgi verdi.

Güner, çalışmalarının odağında vergi bilincinin oluşturulması, toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele bilincinin oluşturulmasının bulunduğunu kaydetti.

Ümit Güner ve Ahmet Balıkçı’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Birlik Başkanımız Niyazi Göger de, her zaman devletinin yanında saf tutan esnaf ve sanatkarımızın, başta vergi ödemeleri olmak üzere her türlü yasal yükümlülüklerini yerine getirmek konusunda hassasiyet gösterdiklerine işaret etti.

 Başkanımız Niyazi Göger, “Ekmeğini alın teri ve bileğinin gücüyle kazanan, vergilendirilmiş kazanç kutsaldır anlayışının hakim olduğu esnaf ve sanatkarlarımız, ödedikleri vergilerle de ülkemiz ekonomisine artı değer sağlıyor” ifadelerini kullandı.

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020