MENÜMENÜ
 
 
Miraç biz Müslümanlar için ilahi bir terfidir
Miraç biz Müslümanlar için ilahi bir terfidir

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanımız Niyazi Göger, Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in mukaddes ve manevi yolculuğunu ifade eden Miraç’ın, Hz. Peygamber efendimizin şahsında insanlığa sunulmuş ulvi bir yükselişin sembolü olduğunu söyledi.

Birlik Başkanımız Niyazi Göger, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz (SAV)’in, Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ile bir gecede, önce Mescid-i Aksa’ya getirilip ardından da Sidretü’l Münteha denilen en üst makama yükseltilişini ifade eden Miraç’ın, sadece gerçek imanla anlaşılabilecek büyük bir mucize olduğunu dile getirdi.

Miraç mucizesinin, Müslümanlar için ilahi rahmet ve lütuflarla dolu olduğunu kaydeden Birlik Başkanımız Niyazi Göger, “Manevi duygularımızı canlandıran, iç dünyamıza doğru bir yolculuk yaparak kendimizi sorgulamamızı sağlayan kutsal gün ve geceler; bizlere, bireysel ve toplumsal olarak iman, ibadet ve ahlak bakımından kendimizi yenileme, geleceğimizi Allah’ın rızası doğrultusunda planlama ve ümitlerimizi tazeleme fırsatları sunar. Bu fırsatları ganimet bilerek, günahlarımızdan temizlenmek için Rabbimize tövbe etmeli, rızasına uygun yaşayabilmek için O’ndan yardım istemeliyiz. Unutmayalım ki, içtenlikle yapılan dua ve tövbe, kendimizi bulma ve bilmenin, bir başka deyişle bize 'şah damarımızdan daha yakın olan' Yüce Allah’ın huzuruna kabulün en güzel yollarından birisidir. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve tüm İslam Aleminin Miraç Kandilini kutluyor, bu mübarek gecenin, İlimize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlara vesile olması Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020