MENÜMENÜ
 
 
Başkanımız Niyazi Göger’den Başkan Kocaispir’e iade-i ziyaret
Başkanımız Niyazi Göger’den  Başkan Kocaispir’e iade-i ziyaret

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanımız Niyazi Göger beraberindeki heyetle, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir'e iade-i ziyarette bulundu.

Samimi bir havada gerçekleşen ziyarette Birlik Başkanımız Niyazi Göger ve Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, pandemi süreci, Yüreğir özelinde esnaf ve sanatkarlarımızın genel durumu, kent gündemi ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan kontrollü normalleşme süreci, Birliğimizin yürüttüğü çalışmalar ile projelerimiz hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 

REHAVETE KAPILMAYALIM

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan kontrollü normalleşme sürecinin piyasaları hareketlendireceğinin altını çizen Başkanımız Niyazi Göger, “Pandemiden ekonomik anlamda en fazla etkilenen kesim şüphesiz esnaf ve sanatkarlarımız oldu. Bu süreçte devletimizin verdiği destekler esnafımıza nefes aldırdı. İnanıyorum ki kontrollü normalleşme süreciyle birlikte esnaf ve sanatkarlarımız hızlı bir şekilde toparlanma sürecine girecektir” dedi.

Esnaf ve sanatkarlar ile vatandaşları kontrollü normalleşme sürecinde rehavete kapılmamaları konusunda uyaran Başkanımız Niyazi Göger, “Kısıtlamaların gevşetilmesi, pandemi tehlikesi geçti şekilde algılanmamalı, maske, mesafe ve hijyen başta olmak üzere tedbirlere uyma konusunda azami dikkat gösterilmelidir. Aksi halde yeni kısıtlamalarla karşı karşıya kalırız ki bu esnafımız için hiç iç açıcı bir durum olmaz” ifadelerini kullandı.

 

İŞBİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ

Açıklamasında Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimizin 53 binin üzerinde aktif üyesiyle Adana’nın ve bölgemizin en önemli meslek kuruluşlarından birisi olduğuna işaret eden Başkanımız Niyazi Göger, gerek sayısal çoğunluğu, gerekse ticaret hacmi açısından esnaf ve sanatkarlarımızın sosyal ve ekonomik anlamda Adana’nın en önemli dinamiklerinden birisini oluşturduğuna dikkati çekti.

Başkanımız Niyazi Göger, “Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak, üyelerimize yönelik projeler geliştirirken, kentimizin gelişip kalkınmasına sunacağı katkıları da göz önünde bulunduruyoruz. Bu nedenle, hem üyelerimizin hem de şehrimizin menfaatleri için yerel yönetimlerle uyum ve işbirliği içerisinde olmayı önemsiyoruz” dedi.

Yüreğir Belediyesi’nin esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik çalışmalarını yakinen takip ettiğini de dile getiren Başkanımız Niyazi Göger, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispire verdiği desteklerden ötürü esnaf ve sanatkarlarımız adına teşekkür etti.

 

TOPLUMUN NABZINI TUTUYORSUNUZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir de insanlarla iç içe olmaları hasebiyle toplumun nabzını tutan, toplumun hassasiyetlerine hakim esnaf ve sanatkarları önemsediklerini dile getirdi.

Göreve geldikleri günden bu yana esnaf ve sanatkarlara destek olduklarını, pandemi sürecinde bu desteklerin artarak devam ettiğini kaydeden Başkan Fatih Mehmet Kocaispir, Yüreğir’deki berber ve bayan kuaförlerine destek mahiyetinde yeni bir çalışmanın içerisinde olduklarını kaydetti.

Ziyarette Başkanımız Niyazi Göger’e, Başkanvekilimiz Ünsal Perçin, Yönetim Kurulu üyelerimiz Süleyman Oğuz, İlhami Uygunsözlü, Veysel Bulat, Hacı Emin Ünal, Denetim Kurulu Başkanımız Sinan Turan, Denetim Kurulu Üyemiz Kenan Çakmak, Disiplin Kurulu Üyemiz Yakup Cihanker, Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanımız Ali Süme, Yorgancılar Esnaf Odası Başkanımız Yahya Yılmaz da eşlik etti.

Fotoğraf Galerisi

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020