MENÜMENÜ
 
 
Üç aylar manevi arınma mevsimidir
Üç aylar manevi arınma mevsimidir

Adana Esnaf Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, “Regaib Kandili ile başlayıp Kadir Gecesi ile sona eren üç aylar, Müslümanlar için manevi bir arınma mevsimidir” dedi.

Mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaib kandili dolayısıyla mesaj yayımlayan Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, esnaf ve sanatkarların, Adanalıların, milletimizin ve tüm İslam aleminin kandilini kutladı.

Açıklamasında içerisinde Regaib, Miraç ve Berat Kandilleri ile Kadir Gecesi’ni barındıran üç ayların bütün İslam alemi için büyük öneme sahip olduğuna işaret eden Başkan Niyazi Göger, “Bu mübarek günlere tekrar erişmiş olmanın sonsuz huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Mübarek üç aylar ve içerisinde barındırdığı kandiller; insanların kalplerini yakınlaştıran, dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın aydınlanmasına vesile olan özel ve güzel gecelerdir. 3 aylar, keremi bol olan Rabbimizin biz Müslümanlara sunduğu bereketli zamanlardandır. Bin aydan daha hayırlı olan ‘Kadir Gecesi’ni de içerisinde barındıran bu aylarda; rahmet kapıları sonuna kadar açılır. İştirak edeceğimiz bu mübarek zaman dilimini fırsat bilerek, yüce dinimizin bizden istediği, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz. Bu vesile ile, esnaf ve sanatkarlarımızın, Adanalı hemşehrilerimizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin Regaib Kandili’ni tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020