MENÜMENÜ
 
 
Başkanımız Niyazi Göger’den Kaymakam Yılmaz’a ziyaret
Başkanımız Niyazi Göger’den  Kaymakam Yılmaz’a ziyaret

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanımız Niyazi Göger, Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Samimi bir havada gerçekleşen ziyarette, pandemi süreci ve esnafımızın genel durumu, Birliğimizin esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik yürüttüğü çalışmalar, projelerimiz ve hedeflerimiz hakkında karşılıklı görüş alışverişi yapıldı.

Esnaf ve sanatkarımızın hem milli ekonomi hem de yerel kalkınmadaki payına dikkat çeken Başkanımız Niyazi Göger, “Toplam ticaret hacmi, sayısal çoğunluğu ve istihdam ettiği iş gücü açısından ele aldığımızda esnaf ve sanatkarımızın sürdürülebilir kalkınma ve ekonomik istikrarın en önemli sac ayaklarından birisini oluşturduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca yerli ve milli yapısı itibarı ile ülkemizin en önemli ticari teşekkülü olan esnaf ve sanatkarımız, ekonomik faydasının yanı sıra kentsel ve bölgesel kalkınmanın da vazgeçilmez aktörleri arasında yer almaktadır" dedi.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin Ceyhan özelinde esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Başkanımız Niyazi Göger, ilçede farklı adreslerde faaliyet yürüten Birliğimize bağlı esnaf odalarımıza yeni bir hizmet binası kazandırmak istediklerini kaydetti. Bu bağlamda yürütülen çalışmalar neticesinde atıl durumdaki eski ilçe emniyet binasının Milli Emlak’tan tahsisini yaptırdıklarını kaydeden Başkanımız Niyazi Göger, önümüzdeki günlerde tadilat çalışmalarına başlanacağını ve kısa zamanda esnafımızın hizmetine sunulacağını belirtti.

Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz da esnaf ve sanatkarın sahip olduğu öneme vurgu yaparak, gerek esnaf ve sanatkarlarımızın kalkınmasında gerekse yeni hizmet binasının tadilatı konusunda kaymakamlık olarak her zaman desteğe hazır olduklarını dile getirdi.

Fotoğraf Galerisi

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020