MENÜMENÜ
 
 
Rehavete kapılmayalım, tedbirlere uyalım
Rehavete kapılmayalım, tedbirlere uyalım

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanımız Niyazi Göger, Covid-19’a karşı aşılama çalışmalarının başlaması ve vaka sayılarındaki azalmanın, pandemi nedeniyle yaşanan zor günlerin sonuna yaklaşıldığının habercisi olduğunu söyledi.

Yaşanan gelişmelerin rehavete mahal vermemesi gerektiğine işaret eden Başkanımız Niyazi Göger, salgın tehlikesi tam anlamıyla sona erene kadar, maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına hassasiyetle uyulması gerektiğine vurgu yaptı.

Birliğimize bağlı Adana Kuaförler, Güzellik Salonu İşletmecileri ve Manikürcüler Esnaf Odası Başkanı ve aynı zamanda Birlik Yönetim Kurulu üyemiz Hacı Emin Ünal, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Başkanımız Niyazi Göger’i ziyaret etti.

Yönetim kurulu üyelerimizin de hazır bulunduğu ziyarette, pandemi döneminde esnaf ve sanatkarlarımızın genel durumu ile kuaför ve güzellik salonu işleten esnaflarımızın sorunları ve beklentileri hakkında görüş alışverişi yapıldı.

Birlik Başkanımız Niyazi Göger, küresel yayılım gösteren virüs salgınının tüm dünyada ekonomik tabloları olumsuz yönde etkilediğini, bu durumdan en fazla nasibini alan kesimin ise küçük esnaf olduğunu dile getirdi.

Başkanımız Niyazi Göger, “Pandemi döneminde iş hacminin düşmesi, salgının yayılımının önlenmesi amacıyla alınan kısıtlama tedbirleri ve bir çok sektörde işyerlerinin geçici süreyle kapatılması neticesinde esnaf ve sanatkarlarımız zor günler yaşadı. Devletimizin devreye aldığı, ekonomik destek paketleri, kira yardımı, gelir kaybı desteği, kredi ödemelerinin ötelenmesi ve benzeri destekler bu süreçte esnaf ve sanatkarlarımıza rahat bir nefes aldırdı. Umut ediyoruz ki önümüzdeki süreçte Devletimiz esnaf ve sanatkarlarımıza can suyu olacak daha geniş kapsamlı destekleri devreye alacaktır” dedi.

Kuaförler, Güzellik Salonu İşletmecileri ve Manikürcüler Esnaf Odası Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri de Birlik Başkanımız Niyazi Göger’e pandemi döneminde esnafa verdiği destek ve sorunların çözümü noktasında yaptığı çalışmalardan ötürü teşekkür ettiler.

Fotoğraf Galerisi

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020