MENÜMENÜ
 
 
Alışverişini esnaftan yap, şehrimiz kazansın
Alışverişini esnaftan yap, şehrimiz kazansın

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanımız Niyazi Göger, Covid-19 salgını nedeniyle zor günlerden geçen esnaf ve sanatkarın desteklenmesi için "Alışverişini Esnaftan Yap" temasıyla kampanya başlattı.

Esnaf ve sanatkardan alışveriş yapma kültürünün yeniden canlanmasına öncülük ederek, esnafın pandemi döneminden daha güçlü bir şekilde çıkmasını hedefleyen kampanyanın ilan ve tanıtım sponsorluğunu Sezgi Ajans üstlendi.

Kampanyanın startını veren Birlik Başkanımız Niyazi Göger, esnaf ve sanatkarın, yerli ve milli yapısıyla ülkemizin en önemli ticari teşekkülünü oluşturduğuna dikkati çekerek, esnaf ve sanatkardan alışveriş yapmanın aynı zamanda vatandaşlık görevi olduğunun da altını çizdi.

Sayısal çoğunluğu ve toplam ticaret hacmi açısından esnaf ve sanatkarın ülke ekonomisi için taşıdığı öneme vurgu yapan Başkanımız Niyazi Göger, "Esnaf ve sanatkarımız sürdürülebilir kalkınma ve ekonomik istikrarın en önemli sac ayaklarından birisini oluşturmaktadır. Ülkemiz ekonomisi için bu kadar büyük bir öneme haiz olan, pandemi döneminde ağır ekonomik koşullara maruz kalan esnaf ve sanatkarlarımız, vatandaşlarımızdan her zamankinden daha çok destek bekliyor" dedi.

 

"ESNAF EN YAKIN KOMŞUMUZDUR"

Esnaf ve sanatkarı kalkındırmanın sadece ekonomiyi desteklemek anlamına gelmediğine de işaret eden Adana ESOB Başkanımız Niyazi Göger, "Köklü bir geçmişe sahip olan esnaf ve sanatkarımız aynı zamanda mahalle kültürünün, komşuluk geleneğinin de önemli bir  öğesidir. Çünkü esnaf ve sanatkarımız, üzerinizde para olmadığında borca alışveriş yaptığınız, bakacak kimse olmadığında çocuğunuzu emanet ettiğiniz, evinizin, arabanızın anahtarını bıraktığınız, cenazenize, düğününüze siz çağırmadan gelen komşunuzdur. Ve komşumuz açken bizim tok yatmamızın ne dinimizde ne de kültürümüzde yeri yoktur" şeklinde konuştu.

 

“HAYDİ ADANA ESNAFINA SAHİP ÇIK”

Bu anlayıştan hareketle kampanyanın sloganını, "Esnaf ve Sanatkar En Yakın Komşunuzdur" olarak belirlediklerini dile getiren Başkanımız Niyazi Göger, "Kampanyamızın daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için ilan tanıtım sponsorluğunu üstlenerek esnafımıza destek veren Sezgi Ajansın sahibi Yüksel Yavuz Bey'e teşekkür ediyorum. Biz inanıyor ve umut ediyoruz ki, başlattığımız bu kampanya kamuoyunda karşılık bulacak, vatandaşlarımız, esnaf ve sanatkarına bu zor günlerde sahip çıkacaktır. Bu nedenle Adanalı hemşehrilerimize diyoruz ki alışverişinizi esnaf ve sanatkardan yapın, hem esnafımız kazansın, hem şehrimiz kazansın hem de ülkemiz kalkınsın" ifadelerini kullandı.

 

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020