MENÜMENÜ
 
 
Doğrudan gelir desteği ve kira yardımı başvuruları başladı
Doğrudan gelir desteği ve kira yardımı başvuruları başladı

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanımız Niyazi Göger, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz haftalarda müjdesini verdiği doğrudan gelir desteği ve kira yardımı başvurularının 30 Aralık 2020 Çarşamba günü (BUGÜN) itibarı ile başladığını duyurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkanımız Niyazi Göger, bilindiği üzere, koronavirüs salgınının ülkemiz ticari hayatı üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik devletimiz tarafından çeşitli tedbirler alınmaktadır.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 14 Aralık 2020 tarihli Kabine toplantısının ardından açıkladığı Covid-19 salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere yönelik destek paketi 23 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Salgından etkilenen kesime aylık 1.000 Türk Lirası olmak üzere toplamda 3.000 Türk Lirası doğrudan gelir desteği ile üç ay boyunca büyükşehirlerde aylık 750 Türk Lirası, diğer illerde aylık 500 Türk Lirası kira desteği verilmesine ilişkin usul ve esasları belirleyen Ticaret Bakanlığı tarafından e-devlet üzerinden başvuruların alınmaya başlandığı açıklandı.

Buna göre kimlik numarasının son hanesi;

0 olan vatandaşlar 30 Aralık 2020 Çarşamba,

2 olan vatandaşlar 31 Aralık 2020 Perşembe,

4 olan vatandaşlar 1 Ocak 2021 Cuma,

6 olan vatandaşlar 2 Ocak 2021 Cumartesi,

8 olan vatandaşlar 3 Ocak 2021 Pazar günü başvurabilecektir.

4-8 Ocak 2021 tarihleri arasında da tüm vatandaşlar başvuruda bulunabilecektir" dedi.

Verilen desteklerin pandemi döneminin ekonomik koşulları nedeniyle zor günlerden geçen esnafımıza nefes aldıracağına işaret eden Başkanımız Niyazi Göger, "Esnaf ve sanatkarlarımıza sağlanan destekler için başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a, Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan'a, esnaf ve sanatkarlarımızın talepleri hakkında sunduğumuz görüşler doğrultusunda gerekli desteği sunan bakan yardımcılarımız ve milletvekillerimize teşekkür ediyor, verilecek desteklerin esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020