MENÜMENÜ
 
 
Göger ve Yavuz'dan Adana için birliktelik çağrısı
Göger ve Yavuz'dan Adana için birliktelik çağrısı

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger ve Adana Güçbirliği Vakfı Başkanı Yüksel Yavuz, Adana'nın sanayisiyle, ticaretiyle, esnaf ve sanatkarıyla, tarımıyla, ekonomik, sosyal ve kültürel yönden top yekun kalkınmasının, kentin tüm aktörlerinin birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesiyle mümkün olacağına dikkati çektiler.

Adana ortak paydasında bir araya gelen bölgenin en güçlü meslek kuruluşu olan Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Niyazi Göger ve kentin en önemli sivil toplum kuruluşu olan Adana Güçbirliği Vakfı Başkanı Yüksel Yavuz, 2020 yılının genel değerlendirmesini yaparak, 2021 yılına yönelik projeler ve kurumlar arası işbirliği hakkında istişarede bulundu.

Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, 2020 yılının pandemi nedeniyle, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sosyal ve ekonomik açıdan hayli zor geçtiğine dikkati çekti.

Yaşanan sıkıntılardan en fazla nasibini alan kesimin esnaf ve sanatkarlar olduğunun altını çizen Birlik Başkanı Niyazi Göger, "Devletimizin aldığı tedbirler, sağladığı desteklerin yanı sıra Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak bizler de esnafımızın bu süreçten daha güçlü çıkması için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Sahada tespit ettiğimiz sorunların çözümü için Bakanlıklar ve Genel Müdürlükler düzeyinde görüşmeler yürütüyoruz. Yaptığımız tüm çalışmalarda esnaf ve sanatkarımızın çıkarlarını ön planda tuttuğumuz gibi kentimizin çıkarlarını da göz önünde bulunduruyoruz. Çünkü esnaf ve sanatkar bir kentin kalkınmasındaki en önemli lokomotiftir. Ayrıca kentimizin kalkınması demek esnaf ve sanatkarımızın refah seviyesinin de yükselmesi demektir. Bu nedenle Adana'nın ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişip, kalkınması da bizim için büyük önem taşıyor. Tüm bu nedenlerden ötürü bizler hem kentimizin, hem esnaf ve sanatkarlarımızın, hem de hemşehrilerimizin menfaatine olan her projede, yürütülecek her çalışmada elimizi taşın altına koymaya, kamu ve sivil kurum, kuruluşlarla işbirliği içerisinde olmaya hazırız" dedi.

Nüfusu ve yüzölçümü açısından ülkemizin en büyük kentlerinden olan Adana'nın tarih boyunca sanayinin, ticaretin ve tarımın başkenti olduğuna dikkati çeken Güçbirliği Vakfı Başkanı Yüksel Yavuz da Adana'nın ortak çıkarları doğrultusunda güçlü bir birlik ve beraberliğin tesis edilmesi için kentin tüm dinamiklerinin aynı masa etrafından bir araya gelmesinin önemine dikkat çekti.

Adana'nın sahip olduğu potansiyeli harekete geçirecek yapıya sahip olduğunu dile getiren Yüksel Yavuz, "Unutulmamalıdır ki birlikten kuvvet doğar. Ben inanıyorum ki ketimizin tüm siyasileri, idarecileri, kamu kurum ve kuruluşları, meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri Adana için bizlerle aynı hassasiyete sahipler. Yapmamız gereken tek şey bir araya gelerek güçlerimizi birleştirmek. Bu birlikteliği sağladığımız takdirde Adana ülkemizin cazibe merkezi, yabancı yatırımın da çekim merkezi olacaktır" diye konuştu.

Başkan Yavuz, içinden iki nehir geçen Dünyanın ender şehirlerinden birisi olan Adana'nın kalkınmada öncelikli iller arasında olması gerektiğine de işaret etti.

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020