MENÜMENÜ
 
 
Başkanımız Niyazi Göger'e Ticaret Bakanlığı heyetinden ziyaret
Başkanımız Niyazi Göger'e  Ticaret Bakanlığı heyetinden ziyaret

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanımız Niyazi Göger'i ziyaret eden, Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Dr. Yakup Güzel, esnaf ve sanatkarların genel durumu hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Adana'ya gelen Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Dr. Yakup Güzel, beraberinde Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz, Ticaret Uzmanı Murat Tunç, AB uzmanı Ayşe Yemişçi, Bakanlık personelleri Yağmur Aslan ve Erkan Vural'la Birlik Başkanımız Niyazi Göger'i makamında ziyaret etti.

Başkanvekilimiz Ünsal Perçin, yönetim kurulu üyelerimiz İlhami Uygunsözlü, Hacı Emin Ünal, Ayakkabıcılar Odası Başkanımız Ali Süme ve Genel Sekreterimiz Hatice Yıldız'ın da hazır bulunduğu ziyarette pandemi döneminde esnaf ve sanatkarların genel durumu hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Birlik Başkanımız Niyazi Göger, ziyarette yaptığı açıklamada ülkemiz ekonomisinin en önemli unsurlarından birisini teşkil eden esnaf ve sanatkarların pandemi nedeniyle zor günler yaşadığına dikkati çekti.

Başkanımız Niyazi Göger, pandeminin ekonomi üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılması için Devletimizin aldığı ekonomik tedbirler ve devreye aldığı destek paketlerinin esnaf ve sanatkarlara bu dönemde önemli katkılarının olduğunu, bunlara ek olarak sağlanacak faizsiz ve uzun vadeli kredilerin açılan ekonomik yaraların sarılması bakımından esnaf ve sanatkara can suyu olacağını kaydetti.

Açıklamasında artan vaka sayıları ve devam eden salgın tehlikesine de dikkat çeken Başkanımız Niyazi Göger, maske, mesafe ve hijyenin önemini bir kez daha vurguladı.

Başkanımız Niyazi Göger, "Malumunuz üzere geçtiğimiz Mayıs sonu Haziran başı gibi kontrollü sosyal hayat dönemine geçiş yapıldığında piyasalar yeniden hareketlenmeye, esnaf ve sanatkarımızın işleri açılmaya başlamıştı. Ancak alınan tedbirlere yeterince riayet edilmemesi yeni kısıtlamaların uygulanmasına neden oldu. İnanıyorum ki rehavete kapılmaz, alınan tedbirlere azami dikkat edersek, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarsak bu süreci de kısa zamanda atlatır, yeniden normalleşme sürecine girebiliriz" ifadelerini kullandı.

Misafirperverliği için Başkanımız Niyazi Göger'e teşekkür eden Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Dr. Yakup Güzel de yaptıkları ziyaretlerde edindikleri bilgilerin yürütülen çalışmalara ışık tutacağını kaydetti.

Fotoğraf Galerisi

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020