MENÜMENÜ
 
 
Fuarlar ekonominin ve ticaretin lokomotifidir
Fuarlar ekonominin ve ticaretin lokomotifidir

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Niyazi Göger, üretici, aracı ve tüketiciyi aynı platformda buluşturan fuarların ekonominin ve ticaretin lokomotifi olduğunu söyledi.

Start Fuarcılık tarafından, Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Merkezleri İşletmecileri Federasyonu, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne bağlı Kuaförler, Güzellik Merkezi İşletmecileri ve Manikürcüler Odası işbirliğinde organize edilen Estetik, Güzellik ve Kozmetik Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Birlik Başkanımız Niyazi Göger, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuarın açılışında yaptığı konuşmada fuarların önemine dikkat çekerek, "Fuarların bir çok özelliklerinin yanı sıra iki önemli misyonu var. Bunlardan birincisi, esnaf ve sanatkarlarımızın, gelişen teknolojiyi, sektördeki yenilikleri yakından takip etmesine imkan tanıması, üreticiyle tüketiciyi buluşturması. İkinci önemli özelliği ise düzenlendiği şehre, bölgeye ekonomik ve sosyal yönden hareket getirmesi, piyasaları canlandırmasıdır. Bu sebeple Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak fuar organizasyonlarını önemsiyor, esnaflarımızın, fuarlara katılmalarını teşvik etmek için her zaman destek vermeye gayret gösteriyoruz" dedi.

Pandemi nedeniyle ticari ve sosyal yaşantının kısıtlandığı bir dönemde fuara katılımın yüksek olmasını sevindirici bulduğunu dile getiren Başkanımız Niyazi Göger, "Birlik başkanı olarak, bu fuarda benim için çok önemli olan, göğsümü kabartan hususlardan bir tanesi de katılımcı firmaların çoğunluğunun yerli üretim yapan, Adanalı firmalar olmasıdır. Gelişim ve değişimin hızla gerçekleştiği günümüzde kentimizin teknoloji üretiminde geldiği nokta hem Adana, hem ülkemiz, hem de bizim için iftihar kaynağıdır. Adanalı firmalarımız başta olmak üzere, ülkemizi sanayi ve teknolojide devler ligine taşıyacak yerli ve milli üretim hamlesine destek veren, girişimcilerimizi kutluyorum" diye konuştu.

Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş da Kovid-19 salgını nedeniyle böyle bir fuar düzenlemenin büyük bir başarı olduğunu belirterek organizasyonda emeği geçenleri kutladı. Pandemi döneminde esnaf ve sanatkarların yaşadığı sıkıntılara dikkate çeken Başkan Karakaş,   kısıtlamalarına uyarak bu süreci hep birlikte atlatacaklarına inandıklarını dile getirdi.

Adana Valimiz Süleyman Elban da konuşmasında "Türkiye'nin en güzel şehrinde, en güzel insanların yaşadığı bir şehirde ismiyle de müsemma olacak şekilde güzellik fuarı yapıyoruz. Dolayısıyla hem umut hem güzelliğin bir arada olduğu bu fuarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl pandemi sürecini konuşmadan artık taleplerin çoğunu karşılayamayacağımız dolulukta, cıvıl cıvıl, neşeli ve adına yakışır çok daha güzel fuar düzenlemeyi temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.  

Konuşmaların ardından Adana Valimiz Süleyman Elban, Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş, Birlik Başkanımız Niyazi Göger açılış kurdelesini keserek stantları ziyaret etti.

Pazar gününe kadar açık olacak fuarda 100'e yakın firma, ürün ve koleksiyonlarını sergiliyor. Yerli ve yabancı doktorlar, kozmetik ve renkli makyaj uzmanları, güzellik ve bakım profesyonellerinin katılacağı fuarda, yeni ürün, yöntem ve ekipmanlar da tanıtılacak.

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020