MENÜMENÜ
 
 
Başkanımız Göger'den işyeri açacak esnafa Türkçe uyarısı
Başkanımız Göger'den işyeri  açacak esnafa Türkçe uyarısı

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanımız Niyazi Göger, bir milletin en önemli kimliğinin dil olduğuna dikkati çekerek, işyeri açacak esnaf ve sanatkarları Türkçe isim kullanmaları yönünde duyarlı olmaya çağırdı.

Yüreğir Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü İbrahim Duran, Denetim GSM Sorumlusu Bünyamin Özcan'la birlikte, Birlik Başkanımız Niyazi Göger'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Samimi bir havada gerçekleşen ziyarette, İbrahim Duran, Yüreğir Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü'nün esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik çalışmaları hakkında Birlik Başkanımıza bilgi verdi.

Yüreğir Belediyesinin ruhsat uygulamaları hakkında açıklamalarda bulunan İbrahim Duran, Belediye  Meclisi'nce alınan karar doğrultusunda Yüreğir sınırları içerisinde yeni açılan işyerlerinde Türkçe isim kullanılması zorunluluğu getirildiğini hatırlattı. Yabancı isim kullanan işletmelere Yüreğir Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünce ruhsat verilmediğini kaydeden Duran, "Esnaf ve sanatkarlarımızın mağduriyet yaşamaması için  Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Sicil Müdürlüğü ile işbirliği ve diyalog içerisinde çalışıyoruz. Üye kaydına gelen esnaf ve sanatkarlara gerekli uyarı ve bilgilendirmeleri yaparak Türkçe isim kullanılması konusunda belediyemize verdikleri desteklerden ötürü başta Niyazi Göger başkanımız olmak üzere, sicil müdürlüğü personeline teşekkür ediyoruz" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Birlik Başkanımız Niyazi Göger de Türkçe hassasiyetlerinden ötürü Yüreğir Belediyesini kutladı. Son dönemde işyerlerinde yabancı isim kullanılmasının yaygınlaştığına dikkati çeken Başkanımız Niyazi Göger, "Dilimiz, bizim geçmişimiz, geleceğimiz ve kültürümüzdür. Kültürümüze, geçmişimize ve geleceğimize sahip çıkmak en önemli vatandaşlık görevimizdir. Biz de Sicil Müdürlüğümüz vasıtasıyla kayıt için gelen esnaf ve sanatkarlarımıza işyerlerinde Türkçe isim kullanmaları yönünde gerekli telkinlerde bulunuyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımızı da işletmelerinde yabancı kelime yerine Türkçe isim kullanarak dilimize sahip çıkmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020