MENÜMENÜ
 
 
Adana için güçlerimizi birleştirmeliyiz
Adana için güçlerimizi birleştirmeliyiz

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanımız Niyazi Göger, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) Başkanı Mustafa Karslıoğlu ve yönetimine iade-i ziyarette bulundu.

Yönetim Kurulu üyelerimizin de hazır bulunduğu ziyarette, ekonomik gelişmelerin yanı sıra kent ve ülke gündemine ilişkin konular üzerine karşılıklı görüş alışverişi yapıldı.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği ziyarette açıklamalarda bulunan Birlik Başkanımız Niyazi Göger, Adana'nın jeopolitik konumu, sanayisi, tarımı, ticaret hacmi, tarihi dokusu, doğa ve deniz turizmi açısından ülkemizin en zengin illeri arasında yer aldığına dikkati çekerek, sahip olduğu potansiyelin yatırıma dönüşmesi için mesleki kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşlarının birlikte hareket etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Adana'ya gelecek her yatırımın esnaf ve sanatkarından çiftçisine, sanayicisinden tüccarına, memurundan işçisine, vatandaşından öğrencisine kadar her kesimi doğrudan etkileyeceğinin altını çizen Başkanımız Niyazi Göger, "Şayet bizler güçlerimizi birleştirir, uyumlu bir çalışma ortamı tesis eder, işbirliği içerisinde hareket edersek inanıyorum ki kentimizin kalkınmasına öncülük edecek makro projeleri hayata geçirebiliriz. Yeter ki Adana ortak paydasında, aynı masa etrafında güç birliği yapalım. Adana olarak, Adanalılar olarak bunu başaracak ferasete  ve kabiliyete sahibiz" ifadelerini kullandı.

Başkanımız Niyazi Göger'in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu da, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin üye sayısı ve temsil ettiği kitle açısından bölgenin en etkili kurumları arasında yer aldığına işaret ederek, "Çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz. Sizin göreve gelmenizle birlikte Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin çalışmaları ivme kazandı. Bir yandan esnaf ve sanatkarlara yönelik çalışırken bir yandan da Adana'nın gelişip kalkınmasında katkı sunmak için sahada daha aktif olduğunuzu gözlemliyoruz" dedi.

Kentin tüm dinamiklerinin birlikte hareket etmesi ve güç birliği yapması konusunda Birlik Başkanımız Niyazi Göger'le hem fikir olduklarının altını çizen Mustafa Karslıoğlu, Adana'nın, ekonomik ve ticari yönden kalkınmasına, sosyal ve kültürel yaşantısının gelişmesine katkı sunacak her türlü çalışmanın içerisinde yer almaya hazır olduklarını dile getirdi.

Fotoğraf Galerisi

ADANAESOB | Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği | Copyright © 2020