YAPI KREDİ İLE ESNAFA KOLAY KREDİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

YAPI KREDİ'DEN ESNAFA KOLAY KREDİ PROTOKOLÜ
ADANA ESOB BAŞKANI KAZIM BARIŞIK İLE YAPI KREDİ BANKASI GÜNEY ANADOLU SAHA MÜDÜRÜ KEMAL NADİR ÜNAL ARASINDA "ESNAF KREDİSİ" PROTOKOLÜ İMZALANDI.
BAŞKAN BARIŞIK, ESNAFINA KOLAY VE UCUZ KREDİ İMKÂNI SUNAN BANKA YETKİLİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

BARIŞIK: " ESNAFIMI SEVENİ BENDE SEVERİM!"
ADANA – Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB)  ile Yapı Kredi Bankası arasında "Esnaf Kredisi" protokolü imzalandı.

Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binası'nda Başkan Kazım Barışık'ın makamında, Yapı Kredi Bankası Güney Anadolu Saha Müdürü Kemal Nadir Ünal, Atatürk Caddesi Şube Müdürü Gülşen Burukhan,  Perakende Bankacılık Yönetmeni Mustafa Kemal Akın ile Birlik Yönetimi, ESOB Genel Sekreteri Sema Kartalmış  ve bağlı esnaf odası başkanlarının da katıldığı törenle imzalanan protokol, Adana'da hizmet veren kayıtlı 146 bin esnaf ve sanatkara kolay ve ucuz kredi imkanı veriyor.

Protokol imza töreninde konuşan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Birliği (Adana ESOB)  Başkanı Kazım Barışık, Birliğe kayıtlı tüm esnaf ve sanatkarların, her türlü ihtiyaçlarına yönelik olarak verilecek kredilerin, çok sayıda banka ile yapılan geniş çaplı görüşmeler sonucu karara bağlandığını belirtirken, en uygun krediyi vermeyi kabul eden banka yetkililerine de teşekkür etti. Barışık, "Bu protokol, sıkı bir araştırma ve yoğun çabalar sonucu ortaya çıkmıştır. Çok sayıda banka ile esnafımız adına yapılan görüşmelerde, en uygun krediyi verecek banka tespit edilmiştir. Esnafımızı düşünerek, en düşük faiz ve en uygun vadelerle kredi vermeyi kabul eden Yapı Kredi Bankası yetkililerine teşekkür ediyorum. Esnafımı seveni ben de severim. Hayırlı uğurlu olsun. Kredi alacak esnaf ve sanatkârlarımı da, bol ve bereketli kazançlar diliyorum. Allah utandırmasın"dedi.

Yapı Kredi Bankası Güney Anadolu Bölge Müdürlüğü Saha Müdürü Kemal Nadir Ünal da,  protokol gereği her şubeden alınabilecek  "Esnaf kredisi"'nin, dardaki esnafa nefes aldıracağını belirterek, yapılan görüşmelerde neredeyse maliyetine gelen kredi anlaşmasına imza attıklarını, bundan da mutluluk duyduklarını belirtti.

Ünal, esnafa verilecek kredi yelpazesinin araç kredisi, ev kredisi, işletme kredisi gibi geniş tutulduğunu da söyledi.

Bu çalışmanın aynı zamanda kendi genel merkezlerini de harekete geçirdiğini ve yıl içinde esnaflara yönelik daha bir çok güzel çalışmanın yer alacağı müjdesini veren Ünal, bunlardan birisinin "Adana ESOB" logolu kredi kartı olacağını ve bu kartında esnaflara bir çok avantajı birlikte getireceğini ifade ederken, "Bundan sonra iyi günde de kötü günde de daima esnafın yanında olacağız. Esnafımıza en iyisini vermek için çalışacağız. Bizlerle birlikte çalışma kararı aldığınız içinde hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum"diye konuştu.

Birlik Başkanı Kazım Barışık da konuşmasını bağlarken,  bu protokolün hazırlanmasında emeği geçen kurum personeli ve banka yetkililerine teşekkür ederken, " Bizlerin en önemli görevlerinden birisi temsil ettiğimiz esnaf ve sanatkârlarımıza,  her şeyin en iyisini en güzelini sunmaktır. Bu bakımdan yaptığımız araştırmalarda, esnaf kardeşlerimizi rahatlatacak en uygun krediyi verebilecek olan Yapı Kredi Bankası oldu. Bizde, esnafımızı zora sokmayacak, onların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak olan banka olarak Yapı Krediyi seçtik. Alınacak krediler, çok çeşitli, yani isteyen istediği işte kullanabilecek. Bu bir avantaj, bu avantajı eminim esnaf kardeşlerim en iyi şekilde değerlendirereceklerdir"dedi.

Barışık, ayrıca Yapı Kredi Bankası Atatürk Şubesi Müdürü Gülşen Burukhan'ın çalışkanlığını,  KOSGEB Kredileri'nin başvuru zamanında tespit ettiğini ve çok çalışkan birisi olarak gördüğüne işaret ederken,"Başvuruların yapıldığı o yoğun dönemde, Gülşen Hanım gece gündüz ve hafta sonları demeden bizlerin yanında, değerli esnaflarımızın başvurularının zamanında yetişmesi için çalıştı. Bu bakımdan bu kardeşimize bizlere yaptığı katkılarından dolayı esnaf kardeşlerim adına teşekkür ediyorum. Bu protokol sürecinde de esnafıma aynı yakınlığı göstereceğinden de kuşkum yok" şeklinde konuştu.

Başkan Barışık,  hazırlanan protokolü, oda başkanlarının huzurunda,  banka yetkilileriyle birlikte alkışlar arasında imzalarken,  anlaşmanın tüm esnaf ve sanatkarlar için hayırlı uğurlu olmasını ve bol kazançlar getirmesini diledi.