VALİ BÜYÜK, İFTARDA ESNAFLA BULUŞTU...

VALİ BÜYÜK, AHİ EVRAN SOFRASINA KATILDI…

 

ADANA VALİSİ MUSTAFA BÜYÜK, ESOB’TA VERİLEN İFTAR YEMEĞİNDE, ESNAF VE SANATKÂRLARIN YOĞUN İLGİSİYLE KARŞILAŞTI.

 

Vali Büyük,  Geleneksel Ahi Evran Sofrasında Yaklaşık 600 Kişiye İftar Yemeği Veren Birlik Başkanı Kazım Barışık’ı Çalışmalarından Dolayı Kutlarken, Yemekte Bulunan Çocukları Da Kucaklayıp, Öperek Sevindirdi.

 

VALİ BÜYÜK:

“ESNAFIMIZLA, İŞBİRLİĞİ, ELBİRLİĞİ İÇERİSİNDE OLACAĞIZ”

 

BARIŞIK:

“İSLAM COĞRAFYASINDA AKAN KANLAR DURMALI”

 

ADANA-  Adana’nın Yeni Valisi Mustafa Büyük, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nce (Adana ESOB) düzenlenen Geleneksel Ahi Evran Sofrası’nın konuğu oldu.

Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binası Teras Katı’nda verilen iftara gelen Vali Mustafa Büyük, protokol mensupları ile esnaf ve sanatkarların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Vali Büyük,  geleneksel Ahi Evran sofrasında yaklaşık 600 kişiye iftar yemeği veren Birlik Başkanı Kazım Barışık’ı gayretli çalışmalarından dolayı kutlarken, yemekte bulunan çocukları da kucaklayıp, öperek sevindirdi.

 

TESK Yönetim Kurulu Üyesi Ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık da,  davete icabet ederek esnafını onure eden Vali Büyük, Jandarma Alay Komutanı Albay Ünsal Bulut, Vali Yardımcısı Burhan Terzioğlu,  Çukurova Kaymakamı Dr.Mehmet Ali Özkan, Pozantı Kaymakamı Orhan Altun, Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Seyhan Müftüsü Halil Uzun, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Odası Başkanı Atilla Menevşe, DHMİ Müdürü Ahmet Bülbül, Tunus Fahri Konsolosu Nuri Sabuncu, 2010 Türkiye Ahisi Gömlekçi Bayram Özer ile resmi ve özel kurum temsilcileri ve tüm esnaf ve sanatkârlar odaları başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile esnaflara ayrı ayrı teşekkür ederek, Ramazan Bayramları’nı da kutladı. 

 

Seyhan Müftüsü Halil Uzun’un okuduğu dualarla bereketlenen iftar sofrasında bir konuşma yapan Adana Valisi Mustafa Büyük de, böyle güzel ve anlamlı bir günde esnaf ve sanatkârlar ile beraber olmaktan büyük mutluluk duyduğunu, Ramazan- Şerif ve Bayramın şimdiden herkese hayırlı ve mübarek olmasını dilerken, “İnşallah, hayırlı işlerde, hayırlı hizmetlerde inşallah hep beraber oluruz. İnşallah, bütün kurum ve kuruluşları ile işbirliği, elbirliği içerisinde, huzur ortamında Adana’da hizmetleri beraberce yapacağız. Geleceğe, çok daha güzellikte, iyilikle, güvenle bakacağız. İftarınızı Allah kabul etsin. Teşekkür ediyorum”dedi.  

 

BARIŞIK BÜYÜK MUTLULUK YAŞADI.

Birlik Başkanı Barışık da,  Mübarek Ramazan ayında, gönül zenginliklerini güçlendiren iftar sofrasında, Vali Büyük’ün de şereflendirdiği protokol başta olmak üzere, başkanlar, bürokratlar ve esnaflarla yılda bir kez de olsa biraya gelmenin derin huzur ve mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Barışık, “Düzenlediğimiz bu iftar sofrasına katılmak suretiyle bizleri onurlandıran başta Sayın Valimiz olmak üzere, saygıdeğer protokol mensuplarına, Birlik Yönetimi ve Esnaf Odası Başkanlarımıza, Adana’mızın siz değerli esnaf ve sanatkârlarına; burada bulunan-bulunmayan bütün hemşerilerimize ve değerli basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum.  Ben tüm insanları seviyorum, ama Sayın Yeni Valimiz Mustafa Büyük’ü tanıdıktan sonra çok sevdim. Hepinizin de çok seveceğinden hiç kuşkum yok”dedi.

NEDEN HEP MÜSLÜMAN KANI AKIYOR

Barışık, konuşmasında dünyada ve özellikle Ortadoğu’da aralıksız akan Müslüman kanı ve dinmeyen gözyaşlarını derin üzüntüyle izlediğini belirterek şunları söyledi:

 “Bizler, ülkemizi seviyoruz, hiç kimsenin burnu kanasın istemiyoruz, herkes barış ve huzur içinde yaşasın istiyoruz. Kişinin inancı, kimliği ne olursa olsun, insan Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır ve bizim başımızın üstünde yeri olmalıdır. Bu topraklarda hepimiz barış, huzur içinde olmalıyız. Özgürlüğün, demokrasinin olduğu, insanların düşüncelerini özgürce dile getirdiği bir ortamda barış olur. Faiz lobileri artık kişileri değil ülkeleri ki; başta Türkiye’yi yutmak için çabalıyor. Silah ve fikirle yapamadıklarını faizle yapmaya çalışıyorlar. Bu lobinin ülkemizde açtığı yaralar yeni yeni kapanıyor,  dikkatli ama çok dikkati olmamız gereken bir süreçteyiz. Atatürk 'ün "Yurtta barış dünyada barış" sözünü tüm dünyanın kabul ettiğini bilerek biz de diyoruz ki;  "Yurtta da barış, dünyada da barış” istiyoruz. Bütün komşularımızla barış ve huzur içinde yaşamak istiyoruz.

Neden, savaşlar hep İslam Coğrafyası’nda yaşanıyor. Sormamız gereken soru bu. Bu sorunun kısa  yanıtı şu olsa gerek; Başkalarına biat etmeden, başkalarının çıkarlarını savunmadan, kendi insanımızın, halkımızın çıkarlarını savunacağız ve talimatı ancak ve ancak kendi milletimizden, Türk Milleti’nden alacağız. İbadetlerinizin kabul olması dileğiyle; bir dahaki iftarda buluşmak üzere hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Yüce Mevla’mdan barış ve huzur dolu nice mübarek Ramazanlar niyaz ediyor, hepinize mutlu ve sağlıklı bayramlar diliyorum”

BAYRAM ÖZER’E ALKIŞ

Barışık, iftar sofrasına katılan 2010 Adana ve Türkiye Ahisi İşadamı Bayram Özer’i, protokole tanıtarak söz verdi. Bayram Özer de, 64 yıldır mesleğine aralıksız devam ettiğini belirterek, “Sayın Barışık ve sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Ben esnafım, başka özelliğim yok. Mesleğimi sevdim ve bugüne kadar da geldim. Halk Eğitim Merkezi’nde çalıştım, 172 talebe yetiştirdim, Adana’ya, İstanbul’a, memleketim Malatya’da çalışarak gömlek ürettim, Türkiye’ye hizmet ettim” diyerek alkış aldı.

Konuşmalardan sonra Vali Büyük, protokol mensupları ile esnaf ve sanatkarlar ile vedalaşıp, Başkan Barışık’la kucaklaşarak ESOB’ tan ayrıldı.