VALİ ATIŞ'TAN KOCAVEZİR ESNAFINA DESTEK SÖZÜ

VALİ ATIŞ, İŞGEM VE KOCAVEZİR ESNAFINI ZİYARET ETTİ, SORUNLARI DİNLEDİ

ESNAFLAR, VALİ ATIŞ’TAN, KORSAN HAL VE İŞ MERKEZİNDEKİ SORUNLARA ÇÖZÜM İSTEDİ.

ATIŞ’TAN ÇÖZÜM İSTEYEN ESNAFA ANLAMLI YANIT:

SİZ, ELİNİZİ TAŞIN ALTINA KOYUN, BİZ ATEŞİN İÇİNE SOKARIZ”

 

ADANA – Adana Valisi İlhan Atış, Adana İŞGEM ve Kocavezir İş Merkezi esnafını ziyaret ederek, sorunlarını yerinde dinledi, çözüm için destek sözü verdi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Kazım Barışık ve Adana İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Onatça ile birlikte Kocavezir İş Merkezi’ne gelen Vali Atış’ı, Adana Elbise ve Eski Eşya Alıcı ve Satıcılar Esnaf Odası ve Kocavezir İş Merkezi Başkanı Ahmet Gökçe ile ESOB Genel Sekreteri Sema Kartalmış ve  esnaflar karşıladı.

Vali Atış, Kocavezir İş Merkezi’nin 3.katında yer alan Adana İŞGEM’i ziyaret sırasında, çalışmaları hakkında Başkan Onatça’dan binanın genel yapısı ve verimliliği hakkında bilgi alırken, boş alan katlar ile çatı katın düğün salonları, halı saha vs işyerleri yapılarak değerlendirilebileceğini belirtti.

Vali Atış, daha sonra, beraberindeki heyetle alt katlara da inerek Adana Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Mesut Yalı ve esnaflarla görüştü.

Atış,  esnafların, iş merkezi bodrumundaki taban suları ve bina yanında her sabah erkenden kurularak saat 10.00’a kadar faaliyetini sürdüren “Korsan Hal” ile ilgili şikâyette bulunan esnaflara, “İş merkezinin gerçek sahibi sizlersiniz. Burada 500’e yakın esnaf ekmek yiyor. Önce birlik ve beraberlik içinde olun. Sorunlarınız için en az 200 – 300 imza toplayın.  Başta Büyükşehir ve ilçe belediyeler olmak üzere Valiliğimize de ortak bir dilekçe ile başvurun. Aranızda anlaşın gelin, biz Valilik, Büyükşehir ve ilçe belediyeleri ile bir olur bu meseleyi çözeriz. Yeter ki, siz taşın altına elinizi koyun, biz elimizi ateşe sokmaya hazırız” dedi.

Birlik Başkanı Kazım Barışık da, Vali Atış’ın dediklerine aynen katıldığını ve meselenin esnafın birlik ve beraberlik içinde olması halinde kesinlikle çözüleceğini söyledi.