TÜMGENERAL BOSTANCI'DAN BARIŞIK'A İADE-İ ZİYARET

 

 6. MEKANIZE PİYADE TÜMEN KOMUTANI ADANA ESOB’TA…

 

TÜMGENERAL BOSTANCI’DAN BARIŞIK’A İADE- İ ZİYARET…

 

TÜMGENERALBOSTANCI:

“ORDU İSTİKRAR VE GÜVENİN TEMİNATIDIR”

 

ADANA – 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı, TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık'a iade-i ziyarette bulundu.

 

Tümgeneral Sezai Bostancı’yı,  Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binasına gelişinde,  Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Barışık, Birlik Başkan Vekilleri Nihat Sözütek ve Mustafa Göktaş ile Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri İlhami Uygunsözlü, Metin Taylancı, Mustafa Gökay Karakuş ve esnaf odası başkanları ile birlikte kapıda karşıladı.

 

Barışık ve ekibinin sıcak karşılaşmasıyla hayli mutlu olan Tümgeneral Bostancı,  bina girişindeki Sicil Bürosu ve çalışmaları hakkında bilgi aldı. Barışık, Tümgeneral Bostancı’ya makam odasındaki Ahi Evran-ı Veli ile ilgili rölyefleri (kabartmaları) ve Ahilik üzerine söylenmiş sözleri de göstererek, esnaf ve sanatkârların “Akıl, Ahlak, Bilim ve Çalışma”’ya her daim önem verdiğini söyledi.

 

Tümgeneral Bostancı, daha önce makamına yaptığı ziyaret nedeniyle bugün de TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık’a iade-i ziyarette bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Komutan Bostancı, görev bölgesi olarak riskli bir bölgede bulunduğunu,  Patriotlarla ilgili olarak yabancı askerlerin de bölgeye geldiğini, bunların güvenlikleri ve diğer ihtiyaçlarının kendileri tarafından karşılandığını kaydederek, özellikle ABD'li askerlerin tedirginlik yaşadıklarını, İskenderun'da gençlerin yaptıkları çuval hadisesinin bu askerler üzerinde kötü bir etki bıraktığını söyledi.

 

Suriye'den Türkiye’ye geçenlerin içlerinde kötü niyetli kişilerin de bulunduğunu da anlatan Tümgeneral Sezai Bostancı, "Şu anda resmi pasaportla giriş çıkış yapılamadığı için geçici belgelerle gelen bu insanların kim olduğunu bilmek çok zor, içlerinde kötü niyetliler var. Suriye'de çatışmaya girip yaralananlar bizim tarafa geçiyorlar, bunlara insani yardımda bulunuyoruz. Suriye tarafındaki gümrük kapıları muhaliflerin elinde olduğu için bizim gönderdiğimiz yardımlarında hakikaten ihtiyacı olanların eline geçip geçmediğinden emin değiliz. Tüm bu olayların olduğu bölge ise bizim sorumluluğumuz altında. O nedenle işlerimiz çok yoğun"dedi.

 

Tümgeneral Sezai Bostancı, Kahramanmaraş’a gelen 400 yabancı askerlerin dört otelde kaldığını, otellerin bir yıl boyunca kalacak olan bu askerlere indirim yapmadığını belirterek,"Maraş'ta kalan askerler otel fiyatlarının pahalı oluşu nedeniyle bizim kışlaya çekilerek orada barınma ihtiyaçları karşılanacak.  Bu da indirim yapmayan Maraş esnafına bir darbe olacak. Oysa fiyatlar makul bir şekilde geri çekilmiş olsaydı. Esnafta bu askerlerden dolayı iyi bir gelir elde edecekti"diye konuştu.

 

Güvenliğin olmadığı yerde istikrarın bozulacağını da kaydeden Tümgeneral Sezai Bostancı,  başkanların ordu üzerindeki baskılarla ilgili olarak sordukları soruya ise, " Ordu istikrar ve güvenin teminatıdır. Ordu zarar görürse Millet zarar görür.  Eğer içimizde hakikaten çürük olanlar varsa bunlar sağlam kanıtlara dayanılarak ayıklanmalı. Bunu bizde isteriz.  Ordu milleti için vardır. Ordunun yıpratılması Milletin zarar görmesine yol açar ki,  bunu hiç kimse istemez"dedi.

 

Tümgeneral Bostancı samimi geçen sıcak bir sohbetten sonra ziyaretini tamamlayarak birlik binasından ayrıldı.