TUĞGENERAL CELEPOĞLU'NDAN BARIŞIK'A VEDA ZİYARETİ...

TUĞGENERAL CELEPOĞLU’NDAN BARIŞIK’A VEDA ZİYARETİ…

 

ANKARA’YA TAYİN EDİLEN ADANA JANDARMA BÖLGE KOMUTANI TUĞGENERAL HAMZA CELEPOĞLU, TESK YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE ADANA ESOB BAŞKANI KAZIM BARIŞIK'I ZİYARET ETTİ.

 

ADANA - Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Toplantısı'nda Ankara Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görevlendirilen Adana Jandarma Bölge Komutanı olan Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, veda ziyaretleri çerçevesinde TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Kazım Barışık'a ziyarette bulundu.

 

Birlik Başkanı Kazım Barışık, konuğunu Başkan Vekilleri, Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek ve Yağlıboyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş ve Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İlhami Uygunsözlü, Milli Piyango ve Şans Oyunları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Gökay Karakuş ile birlikte ESOB Eğitim ve Hizmet Binası girişinde kucaklayarak karşılayarak makam odasına çıkardı.

 

Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, ziyaretinin Ankara‘ya tayinin çıkması nedeniyle veda amaçlı olduğunu belirttiği konuşmasında Adana'ya göreve geldiği günlerde,  ilk ziyaretinden itibaren iyi bir dostluk kurdukları Kazım Barışık'a da ESOB Başkanlığı’nı yeniden kazanması nedeniyle hem  “Hayırlı olsun”, hem de ayrılışı sebebiyle “Elveda” demek olduğunu belirterek, "Sizinle iyi bir arkadaş ve her zaman iyi bir dost olduk. Bu nedenle sizleri ziyaret etmeden gitmek olmazdı. Ankara’ya çıkan tayinim nedeniyle bu güzel ilimizden ayrılmak zorunda kalıyorum. Ancak dostluğumuz her zaman olduğu gibi sıcak bir şekilde devam edecek. Ankara’da bir kapınız daha olduğunu hiç unutmayın. Ben de,  sizleri hiç bir zaman unutmayacağım" dedi.

 

Barışık da, Tuğgeneral Celepoğlu’nun Adana’dan gitmesinden dolayı üzüntü duyduğunu belirterek "Bizim dostluğumuz ebedi dostluktur. Her zaman birbirimizi arayıp soracağız. Bundan emin olabilirsiniz. Bu vatan görevidir, nerede olursanız olun kalbimizin daima sizinle birlikte olduğunu bilin. Ziyaretinizden dolayı şahsım ve teşkilatım adına size teşekkür ediyorum. Bizlere şeref verdiniz, yeni göreviniz de hayırlı uğurlu olsun" dedi.

 

Sıcak bir sohbet havası içinde geçen ziyaret sonrası izin isteyen Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu çektirilen hatıra fotoğrafından sonra birlik binasından ayrıldı.