TESK GENEL BAŞKANI PALANDÖKEN'İ ADANA'DA COŞKUYLA KARŞILANDI

TESK GENEL BAŞKANI PALANDÖKEN ADANA’DA

ADANA ESNAFINDAN PALANDÖKEN’E ÇOŞKULU KARŞILAMA

GENEL BAŞKAN BENDEVİ PALANDÖKEN, ADANA HAVA LİMANI’NDA TESK YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE ADANA ESOB BAŞKANI KAZIM BARIŞIK İLE ÇOK SAYIDA ESNAF ODASI BAŞKANI VE GENEL SEKRETERLER TARAFINDAN ALKIŞ VE ÇİÇEKLERLE ÇOŞKU İÇİNDE KARŞILANDI.

 

 

PALANDÖKEN:

“SEÇİMLERDEN SONRA DAHA OLUMLU HAREKETLİLİK YAŞAYACAĞIZ”

ADANA – Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Başkanı Bendevi Palandöken, esnaflarla istişare için geldiği Adana’da çiçeklerle coşku içinde karşılandı.

Adana Hava Limanı’ndaki karşılamada TESK Yönetim Kurulu Genel Başkan Vekili ve Muş Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (Muş ESOB)  Başkanı Mehmet Burhan Aksak, TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık ile TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Konya ESOB Başkanı Bekir Duvarcı, TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Gaziantep ESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu, Kahramanmaraş ESOB Başkanı Ahmet Kuybu, Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer ile Adana ESOB Yönetim Kurulu Üyeleri ve Birliğe bağlı çok sayıda esnaf odası başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile genel sekreterleri hazır bulundu.

Hava limanına saat 13.00 sularında gelen Genel Başkan Palandöken’i, Başkan Vekili Aksak ile TESK Yönetim Kurulu Üyeleri Barışık, Duvarcı, Küsbeoğlu, Kuybu ve Dinçer ile Adana ESOB Başkan Vekili Nihat Sözütek ve Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Göktaş, İlhami Uygunsözlü, Nevzat Alphan, Metin Taylancı, Bülent Öğrü ile ESOB Genel Sekreteri Sema Kartalmış, Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Genel Sekreteri Safiye Eşkut çiçeklerle karşıladılar.

Hava limanı çıkışında, alkışlar ve kırmızı karanfillerle karşılanan Genel Başkan Palandöken, tüm başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile kucaklaşırken, kendisine verilen çiçekleri de,  ESOB Genel Sekreteri Kartalmış’a hediye ederek alanda bulunan bayanlara jest yaptı.

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık, Genel Başkanı Bendevi Palandöken’i karşılamak üzere, işlerini güçlerini bırakarak, Adana Hava Limanı’na akın eden oda başkanları ve genel sekreterlerine ayrı ayrı teşekkür ederken, “Bu tablo beni çok mutlu etti. Gönlüm arzu ederdi ki, bu alan çok daha dolu olsaydı. Burada bulunan herkese, ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz önce kendi yönetimimize ve meselelerimize sahip çıkmalıyız. Aksi halde bize kimse sahip çıkmaz”dedi.

Genel Başkan Palandöken de, karşılama törenine gelen tüm yönetim kurulu üyeleri ile esnaf odası başkan ve üyelerine, genel sekreterlere teşekkür ederken, Mersin’e yapacağı ziyaretin, esnaflarla istişare amaçlı olduğunu belirtti. Palandöken, bir gazetecinin Torba Yasa ile gelen Yeniden Yapılandırma ve esnafın kredi kartı borçları ile ilgili sorusunu da cevaplarken, “Çok olumlu bir gelişme. Bundan önce 16 banka ile yaptığımız anlaşma gereği, krediler için gereken sicil affıyla ilgili pürüz de giderilmiş olacak. Seçimlerden sonra inşallah, çok daha olumlu hareketlilik yaşayacağımızı ümit ediyoruz”diye konuştu.

Palandöken ve yönetim kurulu üyeleri daha sonra Mersin’e hareket ettiler.