SÖZÜTEK'TEN VALİ DEMİRTAŞ'A HOŞGELDİN ZİYARETİ...

SÖZÜTEK'TEN VALİ DEMİRTAŞ'A HOŞGELDİN ZİYARETİ...

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, Adıyaman Valiliği'nden Adana Valiliği’ne atanarak görevine başlayan Vali Mahmut Demirtaş'ı makamında ziyaret ederek, başarılar diledi.

VALİ DEMİRTAŞ'TAN ESNAFA DESTEK SÖZÜ:

"SORUNLARINIZLA MUTLAKA İLGİLENECEĞİM"

ADANA – Adana ESOB ve Adana Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, Valiler Kararnamesi ile Adıyaman Valiliği’nden Adana Valiliğine atanarak geçtiğimiz günlerde yeni görevine başlayan Vali Mahmut Demirtaş'ı ziyaret ederek başarılar diledi.

Birlik Başkanı Sözütek,  Başkan Vekilleri, Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş, Şoförler ve Kamyoncular Esnaf Odası Başkanı Kenan Yılmaz, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Adana Berberler Esnaf Odası Başkanı İlhami Uygunsözlü, Adana Tatlıcı, Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Metin Taylancı, Adana Milli Piyango ve Şans Oyunları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Gökay Karakuş, Adana Marangoz ve Mobilyacılar Esnaf Odası Başkanı Yalçın Avcı ile birlikte Adana Valiliği’ne giderek,  Vali Mahmut Demirtaş'ı makamında çiçek vererek “Adana’mıza hoş geldiniz. Hayırlı uğurlu olsun, başarılar diliyoruz” dediler. 

Ayağının tozuyla geldiği Adana'da seri şekilde "Hoşgeldin" ziyaretlerini kabul etmeye başlayan Vali Demirtaş, Nihat Sözütek başkanlığındaki Adana ESOB Heyetini de kabul ederken, karşılamada oldukça sıcak ve samimi bir tablo çizdi.

Vali Demirtaş, sohbetin başında önce Adana esnaf ve sanatkarlarının durumu hakkında bilgi alırken, Başkan Sözütek, "Adana ve Hatay gibi çevre illerin bir özelliği var o da yaz döneminde şehirler boşalıyor, tüm esnaf kesimleri de bu durumdan zarar görüyor. Bu nedenle, Ramazan ayında da bulunmamız nedeniyle, esnafımızın işleri bir hayli azalmış vaziyette"dedi. 

Ziyarette bulunan oda başkanları da, kendi meslek gruplarının meselelerini dile getirirken, özellikle Suriyeli mülteciler, toplu taşımacılık ve taksici esnafının sıkıntıları, AVM'ler ve kayıt dışı ile mücadele konusundaki sorunları dile getirip,  çözüme destek talep ettiler.

Vali Demirtaş da,"Sizlere öncelikle şunu söyleyebilirim. Bir konuda çok rahat olabilirsiniz. Bana getireceğiniz konu, olumlu ya da olumsuz bir şekilde sonuçlanır ya da sonuçlanmaz. Ama mutlaka ilgileneceğimi bilmenizi isterim. Yani konuşulanları öyle kağıda yazıp da bir kenara atan birisi değilim. Allah'ın izniyle, bakarım,incelerim. Mevzuata aykırı bir durum varsa da gereken işlemi yaparım. Ziyaretiniz için de çok teşekkür ederim"dedi.

Vali Demirtaş, sohbet bitiminde Başkan Sözütek ve Yönetim Kurulu Üyelerini, kapıya kadar gelerek uğurlamada bulundu. Sözütek, Vali Demirtaş'ı, 24 Haziran Cuma günü Adana ESOB'ta kurulacak Ahi Evran Sofrası'na da davet etti.