SÖZÜTEK'TEN ESNAFA BAYRAK AS ÇAĞRISI...

ADANA ESOB BAŞKANI NİHAT SÖZÜTEK'TEN ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

 

SÖZÜTEK'TEN ESNAFA "BAYRAK AS" ÇAĞRISI…

      

SÖZÜTEK:

 “30 AĞUSTOS'TA EV, İŞYERİ VE ARAÇLARIMIZI BAYRAKLARLA DONATALIM”

      

ADANA – Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Adana Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95’inci yıl dönümü nedeniyle tüm esnaf ve sanatkarlar ile toplu taşımacı esnafına, ev, işyeri ve araçlarına "bayrak as" çağrısı yaptı.

 

Başkan Nihat Sözütek, 30 Ağustos'ta tüm ülke genelinde bayram temasının ön planda tutularak şehirlerin ve tören alanlarının Türk Bayraklarıyla donatılması ile bu yılki Zafer Bayramı kutlamalarının tam bir bayrak şöleni havasında yapılacağına işaret ederek, kamu kurum ve kuruluşlarının hizmet binaları ve bahçelerinin Türk Bayraklarıyla donatılmasının yanısıra,  oda başkanlıkları tarafından da tüm üyelerinin ev, işyerleri ve araçlarına Türk Bayrakları asmaları için bilgilendirilmesi ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi gerektiğini bildirdi.

 

Sözütek, "İçişleri Bakanlığımızın ilgili yazısı ve Valiliğimizden yapılan duyuru doğrultusunda bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları tam anlamıyla bir bayram ve bayrak şöleni havasında gerçekleştirilecektir. Bu manada, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimiz başta olmak üzere tüm bağlı odalarımız ile kayıtlı üyelerinin, 30 Ağustos'ta ev, işyeri ve araçlarını mutlaka Türk Bayrakları ile donatmaları vatandaşlık görevidir. Tüm Adanalı hemşerilerimiz gibi esnaf ve sanatkarlarımız ile toplu taşımacı esnafımızın da 30 Ağustos'ta ev, işyeri ve araçlarını Zafer Bayramı'na yakışır şekilde şanlı Türk Bayraklarıyla donatacaklarından şüphemiz yoktur"dedi.

  

Birlik Başkanı Sözütek, düşmana karşı verdiği bağımsızlık savaşı ile tüm dünyaya örnek olmuş yüce Türk ulusunun, onurlu ve örnek mücadelesini, zaferle taçlandırışının 95'inci yıl dönümünü, vatandaşlar gibi, tüm esnaf ve sanatkarların da bir kez daha tüm benlikleriyle, heyecanla kutlayacaklarına dikkat çekerken,  tarihe altın harflerle yazılan bu onurlu savaş ve zaferin aynı zamanda mazlum ülkelere de örnek olduğunu belirtti.

 

Sözütek," Büyük zaferin bu mutlu yıldönümünde,  yüce milletimizi ve onun bağrından çıkmış kahraman ordumuzu, sayıları milyonları aşan tüm esnaf ve sanatkârlarımız adına bir kez daha kutluyor; başta büyük zaferin büyük kumandanı Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de şükran ve minnetle anıyoruz”diye konuştu.