SÖZÜTEK'TEN BEŞİKTAŞ'TAKİ TERÖR SALDIRISINA KINAMA...

SÖZÜTEK’TEN BEŞİKTAŞ’TAKİ TERÖR SALDIRISINA KINAMA…

 

ADANA ESOB BAŞKANI NİHAT SÖZÜTEK, İSTANBUL’DA BEŞİKTAŞ-BURSASPOR MAÇI SONRASI EMNİYET MENSUPLARI VE VATANDAŞLARIMIZA YÖNELİK YAPILAN HAİN SALDIRILARI ŞİDDET VE NEFRETLE KINADIĞINI BİLDİRDİ.

 

SÖZÜTEK:

“HAİNLER, ASLA EMELLERİNE ULAŞAMAYACAK”

 

ADANA – Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, İstanbul’da Vodafone Arena Stadı’nda oynanan Beşiktaş – Bursaspor maçı sonrası, emniyet mensupları ve vatandaşlarımıza yönelik yapılan saldırılar sonucu 30’u polis 8’i sivil vatandaşımızın şehit edildiği bombalı eylemleri şiddet ve nefretle kınadığını bildirdi.

 

Birlik Başkanı Nihat Sözütek, “İstanbul'da ülkemizin istikrarını, birlik ve beraberliğini bozmayı hedef alan ve şer odakları tarafından düzenlenen menfur saldırıda hayatını kaybeden 30’u emniyet mensubu, 8’i sivil olmak üzere 38 şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Bu hain saldırı aziz milletimizi olduğu gibi tüm esnaf ve sanatkârlarımızı da derinden üzmüştür. İstanbul’daki hain saldırıyı yapanları lanetliyorum, şiddetle tel’in ediyorum. Ülkemizde huzur ve barış ortamını bozmak isteyenlere halkımız, sağduyusuyla en güzel cevabı verecektir. Hainler, emellerine asla ulaşamayacak. Bu alçak saldırının faillerinin en kısa sürede devletimiz tarafından bulunacağından kimsenin şüphesi olmasın. Milletimizin, birlik ve beraberlik içinde geçmişte olduğu gibi şimdi de terörün üstesinden gelecek azim ve kararlığa sahip olduğundan kuşkumuz yoktur. İstanbul’daki hain saldırıda kaybettiğimiz tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına, sevenlerine ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz"dedi.