SÖZÜTEK, MİLLİ İRADEYE SAYGI MİTİNGİNDE KONUŞTU...

SÖZÜTEK, MİLLİ İRADEYE SAYGI MİTİNGİNDE KONUŞTU...

 

ADANA ESOB BAŞKANI NİHAT SÖZÜTEK:

"TÜRKİYEMİZ UÇURUMUN KENARINDAN DÖNDÜ"

 

ADANA- Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek,  içinde yer aldıkları Adana Milli İradeye Saygı Platformu tarafından düzenlenen Milli İradeye Saygı Mitingi'nde konuştu...

 

İstasyon Meydanı'nda her gün saat 19.30'da başlayan ve gece yarısına kadar devam eden Milli İradeye Saygı Mitingi'ne, platform üyesi kurumların yanısıra Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekilleri ile çeşitli kurum ve kuruluş temsilcileri de katılarak, alanda toplanan binlerce vatandaşa hitap ediyor.

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek de, dünkü sahne konuşmasında ellerinde bayraklar ve darbe karşıtı pankartlarla alanda bulunan coşkulu kalabalığa hitaben konuştu.

 

"Türkiyemiz uçurumun kenarından döndü"diyen Başkan Sözütek, vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılandı.  Sözütek, FETÖ'cü, PDY'nin kalkıştığı darbe girişimine karşı canlarını siper ederek ülkeyi büyük bir tehlikeden kurtaran başta devlet büyükleri, hükümet yöneticileri, tüm polis, asker ve vatandaşlar ile esnaf - sanatkarlara da teşekkür ederken, "Bu büyük tehlikeyi bertaraf eden herkese esnaf ve sanatkarlarımız adına da sonsuz teşekkür ediyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.  Allah hepsinden razı olsun. Türkiye uçurumun kenarından döndü. Şayet darbe girişimi başarılı olsaydı, ülke bölünecekti, kardeş kanı akacaktı. Bu hainlere dur diyenlere minnet ve şükran borcumuz var. Ben de sizlerden biriyim. Bu başarıda esnaf ve sanatkarlarımızın da büyük katkıları var. Bizler hiçbir zaman hiçbir şeyden korkmayız. Doğru bildiklerimiz için hele hele demokrasi için hiçbir şeyden korkmayız. Sizlere saygı ve selamlarımı iletiyorum. Hepinize iyi akşamlar diyorum, Allah gönlünüzde muradınızda ne varsa versin"diyerek büyük alkış topladı.