SARIÇAM MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DENGE, ESOB’TA

BİRLİK BAŞKANI KAZIM BARIŞIK’I ZİYARET EDEN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ERDAL DENGE, HEDEFLERİNİ ANLATTI, DESTEK İSTEDİ

BİRLİK BAŞKANI KAZIM BARIŞIK: “EĞİTİME HARCANAN HER KURUŞ ZİYAN OLMAZ

ADANA – Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Kazım Barışık’ı ziyaret eden Adana Merkez Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Denge, 2009-2010 Eğitim ve Öğretim Dönemi hedeflerini anlattı, destek istedi.

Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Anaokulu Müdürü Lütfiye Kılavuz ve AB Öğretmeni Gülçin Raziye Vanlı ile geldikleri ESOB Eğitim ve Hizmet Binası’nda Birlik Başkanı Barışık ile sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Denge, 26 Haziran 2008  tarihinde atama ile Karaman’dan Adana’ya geldiğini, daha önce Kahramanmaraş başta olmak üzere bir çok yerde görevler yaptığını söyledi.

Sarıçam’da göreve başladıktan sonra 74 eğitim kurumunda hizmet veren 900 eğitimci ile 23 bin öğrenci için ev ev dolaşarak yaptıkları araştırmalar neticesinde ilçe halkının, düşük gelir düzeyine rağmen eğitime çok duyarlı olduğunu ve çocuklarının geleceği için her türlü fedakarlığa hazır olduğunu görmekten çok mutlu ettiğini söyledi.

Adana’nın yeni oluşturulan ilçesi Sarıçam’da Milli Eğitim adına “farkındalık” oluşturmak istediklerini bunu başarmak için de hayırsever işadamı ve esnafların desteğine ihtiyaçları olduğunu ifade eden Denge, “Sarıçam, kent kültürünün oluşturulmaya başlandığı Adana’nın en güzel yerleşim alanlarından bir tanesi. Sarıçam’da ev ziyaretleri yoluyla, ideal insan projesi kapsamında, Kaymakamımız Ali Taşkın Balabanbey’in destekleri ile 16 bin aileye ev ziyaretleri yoluyla ulaştık. Anketler yaptık. Yeni eğitim – öğretim yılında da, daha çok eğitim – öğretim ağırlıklı, Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Sarıçam Belediyesi ve Sarıçam Kaymakamlığı desteğiyle SBS ve ÖSM’de Adana’mızın çıtasını yükseltmek için çaba göstereceğiz. Asıl olan da Sayın Valimiz İlhan Atış’ın önderliğinde, okul öncesi eğitime büyük önem vereceğiz. Bunun için kullanılmayan okul binaları, lojmanlar, kapatılmış köy okullarının tadilatını yaparak, okul öncesi eğitim hizmetine vereceğiz. Her kaydettiğimiz okul öncesi talebe, geleceğimiz için bir ışık olacak”dedi.

Sarıçam için eğitim – öğretimde, fiziki mekan ve eğitim teknolojileri açısından abartılı eksikleri bulunmadığını, ancak eğitim teknoloji ve araç gereçlerinin güncellenmesi konusundaki mevcut eksiklerin telafisine çalıştıklarını da ifade eden Denge, “Sarıçam’da çok duyarlı bir öğrenci - veli profili, çok çalışkan öğretmen ve başarılı eğitim yöneticisi okul müdürü arkadaşlarımız var. Heyecan duyarak, büyük bir çaba sarf ederek çalışıyorlar. Biz de onlara dönük 26 Haziran’da eğitim ve moral gecesi düzenledik. Kurumsal kimliği ve örgüt kültürünü daha iyileştirmek ve sıcak atmosfer oluşturmak anlamında başarılı da olduk. Yeni süreçte, Sarıçam’da tüm okulları aynı renge boyayarak bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bu konuda da hayırsever iş adamlarımız ve esnaflarımızdan destek bekliyoruz”diye konuştu.

Birlik Başkanı Kazım Barışık da, eğitimin hayatın her döneminde gerektiğini ve eğitime harcanacak her kuruşun ziyan olmayacağını belirterek, “Eğitim, bilinçli, ahlaklı ve sağlıklı nesiller yetiştirmemiz için temel gerekliliktir. Bu açıdan eğitime yönelik her türlü yatırımı destekliyoruz. Milli Eğitim camiasının eğitimdeki kaliteyi artırmak adına yapacakları her türlü çabayı da destekliyoruz. Eğitim konusunda bizim sizden, sizin de bizden istediğiniz uygulanabilir taleplerin destek göreceğine inanıyor, yeni sezon için de şimdiden başarılar diliyoruz”dedi.