MHP İL BAŞKANI BAŞ'TAN ESOB'A TAZİYE VE TEBRİK ZİYARETİ...

MHP İL BAŞKANI BAŞ'TAN ESOB'A TAZİYE VE TEBRİK ZİYARETİ..

 

MHP ADANA İL BAŞKANI YUSUF BAŞ VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, ADANA ESOB'U ZİYARET EDEREK MERHUM BAŞKAN KAZIM BARIŞIK İÇİN TAZİYEDE BULUNDU, YÖNETİM KURULU KARARI İLE BİRLİK BAŞKANLIĞINA GETİRİLEN BAŞKAN NİHAT SÖZÜTEK'İ DE KUTLADI.

 

ADANA - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni ziyaret ederek, Merhum Kazım Barışık için taziyede bulundu, yönetim kurulu kararı ile Birlik Başkanlığı'na getirilen Nihat Sözütek ve yönetimini de kutladı.

 

Beraberinde İl Başkan Yardımcıları Murat Uçtu ve Sedat Özer ile İl Muhasibi Erol Atlı ile Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binası'na gelen İl Başkanı Yusuf Baş'ı, Birlik Başkanı Nihat Sözütek ile Başkan Vekili Mustafa Göktaş kapıda karşılayarak "Hoşgeldiniz"dediler.

 

MHP İl  Başkanı Baş, TESK, TESKOMB Yönetim Kurulu Üyeliği, Adana ESOB, EKKK Güney Bölge Birliği, Adana Taksici, Kamyoncu, Kamyonetçi, Nakliyeci ve Nakliyat Komisyoncuları (Adana TKKNNEO) ve S.S.Kuzey Adana EKKK Başkanlıkları yaparken, geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucu yapılan ameliyatın ardından kurtarılamayarak hayata veda eden Birlik Başkanı Kazım Barışık'ın Adana ile esnaf ve sanatkarlar için yeri doldurulamaz bir isim olduğunu söyledi.

 

Başkan Baş,"Kazım Barışık, Adana'mızın yetiştirdiği sembol olmuş, ülkesine,  bayrağına gönülden bağlı gerçek bir vatanseverdi. Kazım Barışık'ın vefatından MHP camiası olarak da büyük üzüntü duyduk. Ülkemiz, Adana'mız, Esnaf ve Sanatkârlarımız ile Ailesi ve sevenlerinin başı sağolsun. Ölümü yalnız Adana'lıları değil yurdumuzun dört bir yanındaki sevenlerini de şoke etti, üzüntüye boğdu. Kazım Barışık, yeri doldurulamayacak güzel insandı. Mekanı cennet olsun"dedi.

 

Birlik Başkanı Nihat Sözütek de, Merhum Başkan Kazım Barışık'ın acısını hala içlerinde yaşadıklarını ve O'nun anılarını yaşatmak, hizmetlerine kaldığı yerden devam etmek ve adına, şanına yakışır şekilde görevini sürdürmek için büyük çaba ve gayret içinde olacaklarını belirtirken, "Kazım Barışık başkanımı, Adanalı vefakar hemşerilerimiz, cefakar esnaf ve sanatkarlarımız gibi yönetim kurulu olarak bizler de çok seviyorduk. TESK ve TESKOMB ile esnaf kefalet kooperatiflerimizde sayısız esnafımız, yönetim kurulu üyemiz de çok seviyordu. Ölümü hepimizi derinden üzdü. O'nun ruhunu rahat ettirmek için teslim aldığımız hizmet bayrağıhı daha üst seviyelere taşımak için azimle, sabırla çok çalışacağız. Esnaf ve sanatkar camiamıza vereceğimiz, yapacağımız hizmetlerde her kesimin olduğu gibi sizlerin de büyük desteğini bekliyor ve istiyoruz"diye konuştu.

 

Sohbet sırasında, Adana ve ülke gündemindeki konularda konuşulurken, çözüm sürecinin ülkeye verdiği zararlar, şehirdeki ulaşım sıkıntısının aşılması, Alimünif Yeğenağa Caddesi - Büyüksaat yolunun trafiğe yeniden açılması, şehir trafiğini rahatlatacak projeler üzerinde de görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Başkan Sözütek ve Başkan Vekili Göktaş, misafirlerini Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binası bahçesine kadar inerek uğurladılar.