METROPARK ADANA HASTANESİ YÖNETİMİ ESOB’TA

YÖNETİM VE BAŞHEKİM,  BİRLİK BAŞKANI BARIŞIK VE ESNAFLARA HASTANEYİ TANITTI
BAŞKAN BARIŞIK’TAN HASTANE YÖNETİMİNE TAVSİYE:
“GÜLERYÜZLÜ OLMAZSANIZ, KAZANAMAZSINIZ”
ADANA – Birleşik Sağlık Kurumları (BSK) Metropark Adana Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Suphi Eskiocak,   Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Kazım Barışık’ı ziyaret ederek, açılış hazırlığındaki hastaneyi tanıttılar.
Birlik Başkanı Barışık’ın makamında gerçekleşen ziyarete Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Kalo, Genel Direktör Koral Çepni, Hastane Başhekimi ve Tıbbi Hizmetler Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.Tarık Zafer Nursal ile birlikte gelen BSK Metropark Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Eskiocak, Birlik Başkan Vekilleri Mustafa Avşar ve Aydın Hür ile Birliğe bağlı esnaf odası başkan ve genel sekreterlerine bilgi verdiler, sorularını yanıtladılar.
5 YILDIZLI OTEL KONFORU SUNULACAK
Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Eskiocak, Turgut Özal Bulvarı, Metro İstasyonu son durağında bulunan, Seyhan Baraj Gölü manzaralı, 5 yıldızlı otel konforuna sahip 14 bin metrekare alan üzerine kurulu, 7 katlı, 50’ye yakın deneyimli uzman hekimleri, 27’si yoğun bakım olmak üzere 112 yataklı, otopark sorunu olmayan hastaneye ulaşımın da hayli kolay olduğunu ve Temmuz ayı başında gerçekleştirilecek açılış sonrası süratle SGK ve özel kurumlarla da anlaşarak yerli ve yabancı hasta kabulüne başlayacaklarını bildirdi

SABANCI GRUBU DA ORTAKLAR ARASINDA
Sabancı Ailesi’ne ait Esas Holding ve Şal Şirketler Grubu ile özel hastanecilik deneyimi olan doktorlar grubu ve BSK’nın ortağı olduğu Metropark Hastanesi’nin Adana’ya sağlık alanında yeni bir soluk getireceğini ifade eden Başkan Dr.Eskiocak,. “Bu hastane bölgeyi hizmet için kurulmuştur. Bütün yoğun bakımlar, yeni doğan ünitemiz, genel yoğun bakım, kroner  ve kardiyoloji cerrahi yoğun bakımımız mevcut. Gelişmiş teknolojik tetkik cihazlarımız da var. Bunlar içerisinde manyetik rezenöns görüntüleme cihazımız, 1,5 dakikalık, 64 detektörlü iki hızlı dönen tomografimiz var. Kalp anjiyosu çekebilecek kalitede tomografimiz de bulunuyor. Kemik dansimetre, mamografi, dijital röntgen, fuloroskopi, ultrasonagrafi cihazlarımız var. Bu anlamda radyolojik değerlendirme açısından bir eksiğimiz bulunmamakta. Diğer hastanelerden fazlamız var, eksiğimiz yok. Bize sahip çıkın, sizlere gereken hizmeti sunacağız”dedi.
YURT DIŞINDAN DA HASTA GELECEK
Hastane Başhekimi ve Tıbbi Hizmetler Direktörü Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.Tarık Zafer Nursal da,  Adana’nın il merkezi ile çevre il ve ilçelerdeki yoğun nitelikli nüfusu  ve Türkiye’nin diğer yanlarından sürekli bir trafik akışı bulunması,  ticari yolların üzerinde ve ulaşımının çok kolay olması nedeniyle yatırım açısından tercih edilen bir noktada yer aldığını belirtirken, “Adana, bu anlamda yurt dışına açılma potansiyeli de olan bir yer var. İncirlik hava üssü, Yumurtalık’ta kurulan rafineriler, enerji hattı üzerinde kurulu.  Adana’nın ciddi anlamda sağlık potansiyeli var. Tabi ki ilk hedef insanımıza, insanımızın hayat kalite standardını yükseltmek. Farkımız ise zaten yasal düzenleme ile getirilen fark ücreti dışında ek bir ücret almadan hastamıza yöre insanımıza hak ettiği kaliteli sağlık hizmetini ulaşılabilir fiyatlarla sunmak olacaktır”diye konuştu.
Doç.Dr.Nursal, kadın doğum, pediatri bölümünün ağırlıklı olduğu, açık kalp ameliyatları, damar ameliyatları, ortopedik ameliyatları ile  atroskopiler, eklem cerrahilerinin  yapılabileceği Metropark Hastanesi’nde,  bel kemiği, beyin cerrahi ameliyatları, beyin cerrahının mikroskop gerektiren ameliyatlarının da yapılacağını da kaydetti.
YÜZÜNÜZ  GÜLMEZSE MALINIZI SATAMAZSINIZ
BSK Metropark Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Eskiocak ile Başhekim Doç.Dr.Ünsal başta olmak üzere tüm yönetim kurulu üyeleri, yöneticileri ile doktor ve personeline, esnafları adına açılışın şimdiden hayırlı uğurlu olması dileğinde bulunan Adana ESOB Başkanı Barışık da, fani dünyada zenginliğin de, fakirliğin de gelip geçici önemli olanın ise sağlık olduğuna dikkat çekerken, “Hizmette asıl olan kalite ve güler yüzdür. Yüzünüz gülmezse malınızı satamazsınız. Hepimiz biliyoruz ki, gittiğimiz yerlerde tanıdık ve güler yüz bekleriz. Başarı ve kazanmak istiyorsanız güler yüzlü olunuz. Hizmette memnuniyeti sağlarsanız gerisi kendiliğinden gelir. Bizim de, sizden isteğimiz, açılış sonrası muayene ve tedavi için hastanenize gelen esnaflarımıza gereken güler yüzü gösterip, kolaylıkları yapın. Bundan siz de, esnafımız da mutlu olacaktır”dedi.