MERHUM ŞOFÖR VE ESNAFLAR DUALARLA ANILDI...

MERHUM ŞOFÖR VE ESNAFLAR DUALARLA ANILDI

Adana ESOB ve Adana TKKNNE Odası’nca Çifte Minerali Camide Okutulan Mevlid-İ Şerif Büyük İlgi Gördü.

Birlik Başkanı Kazım Barışık, Mevlide Katılan Tüm Yönetim Kurulu Üyeleri, Oda Başkanları, Şoförler, Esnaf Ve Sanatkârlar İle Vatandaşlara Teşekkür Etti.

ADANA – Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Adana Taksici, Kamyoncu, Kamyonetçi, Nakliyeci ve Nakliyat Komisyoncuları Esnaf Odası’nca (Adana TKKNNEO) Ahirete intikal eden tüm esnaf ve sanatkârlar ile merhum şoför esnafı için Mevlid-i Şerif okutuldu.

Adana Çifte Minerali Camii'nde (M.Nuri Sabuncu Cami) Cuma Namazı’nı müteakip okutulan Mevlid-i Şerif’te, TESK Yönetim Kurulu Üyesi, Adana ESOB ile Adana TKKNNE Odası Başkanı Kazım Barışık, Birlik Başkan Vekilleri, Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Şoförler Odası 2.Başkanı Kenan Yılmaz, Milli Piyango-Şans Oyunları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Gökay Karakuş, Birlik Denetim Kurulu Üyesi ve Adana Servisçiler Esnaf Odası Başkanı Ünsal Perçin, Birlik Disiplin Kurulu Üyesi Saruhan Yağmur ile Elektrik – Elektronikçiler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ETESO Başkanı İsmail Abike de hazır bulundu.

 Güney Bölge Birliği’ne bağlı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifleri ve Adana ESOB’a bağlı esnaf ve sanatkârlar odaları başkanları ile merhum şoför ve esnaf yakınları ile vatandaşların da katıldığı Mevlid-i Şerif huşu içinde dinlendi.

Camide bulunan vatandaşlara, gülsuyu ve mevlit şekeri ikram edilirken, Birlik Başkanı Barışık, her yıl Ramazan'ın son Cuma günü düzenledikleri Şoför ve Esnaf Mevlid-i Şerifi’ne katılarak kendilerini yalnız bırakmayan tüm birlik yönetimi ve esnaf odası başkan ve yönetim kurulu üyeleri, şoförler ile tüm esnaf ve sanatkârlara, vatandaşlara, Çifte Minerali Cami İmamı Veli Temel ve müezzinlerine ayrı ayrı teşekkür etti.

Barışık,  “Ahirete intikal etmiş esnaf ve şoförlerimizi yad etmek, hayır duası ile anmak ve ruhlarını şad etmek için bu Ramazan’ın da son Cuma günü Mevlidi-i Şerif'i okuttuk. Bugün aramızda olmayan, hakkın rahmetine kavuşmuş sayısız esnaf ve sanatkârımız ile şoför esnafımız var. Onların ruhuna hediye ettiğimiz Mevlid-i Şerif okutma geleneğimiz, inşallah bundan sonra da güçlenerek devam edecek. Mevlidimize yoğun ilgi gösteren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

--