LİONSLARDAN ESNAFA İLK YARDIM KİTAPÇIĞI

CEYHAN LİONS BAŞKANI VATAN YALI, ÖZEL HAZIRLATTIKLARI BİN ADET İLK YARDIM KİTAPÇIĞINI ESNAFLARA DAĞITILMAK ÜZERE ESOB’A HEDİYE ETTİ

ESOB BAŞKANI KAZIM BARIŞIK:

“ACİL İLK YARDIMI HERKES BİLMELİ” 

ADANA – Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Kazım Barışık’ı ziyaret eden Ceyhan Lions Kulübü Başkanı Vatan Yalı, eğitim amaçlı bastırdıkları bin adet Acil İlk Yardım kitabını esnaflara dağıtılmak üzere ESOB’a hediye etti. 

 

EV KADININDAN, ESNAFA HERKESE LAZIM

Çukurova Üniversitesi (Ç.Ü) Tıp Fakültesi Anesteziyoloji  ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilek Özcengiz  tarafından yazılan Acil İlk Yardım kitabından 2 bin adet bastırdıklarını ve bin adetini yardım amaçlı satarak, kan merkezine 3 adet kan verme koltuğu aldıklarını belirten Başkan Vatan Yalı, “Bu kitapçık halkın anlayabileceği dilde yazıldı. Acil ilk yardım bilgisi,  ev kadınından, direksiyon başındaki şoförlere, sokaktaki vatandaştan, tezgahının arkasındaki esnafa kadar herkese lazımdır. Bu kitapta, kaza anında, yaralanma ve şok durumlarda neler yapılması gerektiği anlatılıyor. Bu açıdan elimizdeki bin adet kitabı da, halka en hızlı ulaşabilirliği olan Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne hediye etmeyi uygun gördük”dedi.

 

RAFTAKİ KİTAP İNSANLIĞA FAYDA SAĞLAMAZ

Birlik Başkanı Kazım Barışık da, böylesine insanlığa yararlı bir eseri ESOB’a hediye eden Ceyhan Lions Kulübü Başkanı Yalı ve yönetimine teşekkür ederken, “Elbette, bu kitap çok ulvi duygularla hazırlatılmış bir kaynaktır. Acil ilk yardımı gerçekten herkesin bilmesi gerekir. İlk yardımda en küçük bir ayrıntıyı bile kullanmak bir can kurtarmaya yetecektir. Bu eser, insanlara, insanlığa hizmettir. Buna vesile olan herkesi kutluyorum. Tabii, bu kitapları satarak kan merkezine destek olmaları da ayrı bir güzelliktir. Kalan kitapları da biz, başta şoför esnafımıza, oda başkan ve genel sekreterlerimize, üyelerimize dağıtarak insanlık adına yapılan hizmet destek olacağız. Raflarda kalan kitapların insanlığa hiçbir faydası olmaz. Yüce Mevla’mın taktiridir, belki de bu dağıtacağımız kitapları okuyanlardan birisi bizlerin hayatını kurtaracaktır”diye konuştu.