KUYUMCULARDA KUPA SEVİNCİ

ADANA KUYUMCULAR ESNAF ODASI'NIN DÜZENLEDİĞİ GELENEKSEL 2.HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI SONA ERDİ

FİNALDE UĞUR İNCİ'Yİ 12- 4 MAĞLUP EDEN SEYMEN AKŞAM ŞAMPİYON OLDU

ADANA –Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne (Adana ESOB) bağlı Adana Kuyumcular Esnaf Odası tarafından düzenlenen.Geleneksel 2. Kuyumcular Halı Saha Futbol Turnuvası sona erdi.

Marsa Fabrikası yanındaki Ozan Halı Saha'da düzenlenen turnuvaya Altınsoy Kuyumculuk, Mehmet Kuyumculuk, Nilsu Kuyumculuk, Özaltın Kuyumculuk, Özlütras Kuyumculuk, Gizem Kuyumculuk, Mutlular Kuyumculuk, Karanfil Kuyumculuk, Seymen Aksam Kuyumculuk, Fatih Kuyumculuk, Dore Gold Kuyumculuk, Öz İmamoğlu Kuyumculuk, River Gold Ersan Kuyumculuk, Ugur İnci Kuyumculuk, Efes Kuyumculuk ve Sarus Kuyumculuk olmak üzere toplam 16 takım katıldı.

4 grupta tek devreli lig usulü gerçekleştirilen karşılaşmaların finali de Adana Bölgesi Klasman Hakemi Murat Şençiçek yönetiminde, 11 Haziran Perşembe günü saat 21.00'de Seymen Akşam Kuyumculuk ile Uğur İnci Kuyumculuk arasında oynandı.

Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık, Türkiye Futbol Federasyonu Güney Anadolu Bölge Müdürü Mustafa Çürük, Kuyumcular Esnaf Odası Başkanı Oğuz Başman ve Oda Yönetim Kurulu Üyeleri, ATO Meslek Grubu Meclis Üyesi ve Oda Eski Başkanı Salih Talay ile çok sayıda davetlinin de izlediği final maçı heyecanlı başladı.

Seymen Akşam, maçın favorisi gösterilen Uğur İnci Kuyumculuk karşısında pres yaparak ilk 10 dakikada 2 -0 öne geçti. Stres yapan Uğur İnci takımının kalecisi Uğur Başman'ın hücumda üzerine gelen rakip oyuncuya sert girerek kırmızı kart gördü. Penaltı ile skoru 3 – 0 yapan rahatlayan Seymen Akşam, ilk yarıyı 6 – 2, karşılaşmayı da taraftarlarının coşkun desteği altında 12 -4 kazanarak sahadan şampiyon olarak çıkmayı başardı. .

Müsabaka sonrası Seymen Akşam, taraftarlarıyla sarmaş dolaş olup, sevinç gösterisinde bulunurken, ikincilikte kalan Uğur İnci de burukluk vardı. Seymen Akşam'a birincilik kupasını Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık, ikinci Uğur İnci Kuyumculuk'a kupasını TFF Güney Anadolu Bölge Müdürü Mustafa Çürük, üçüncü Özimamoğlu Kuyumculuk'a kupasını Adana Kuyumcular Esnaf Odası Başkanı Oğuz Başman verdi. Turnuvanın dördüncülük kupasını ise Özaltın Kuyumculuk aldı.

Birlik Başkanı Barışık, genç esnafların verdiği zorlu mücadeleyi alkışlarla karşılarken “Sizleri, centilmenlik içerisinde verdiğiniz mücadeleden dolayı kutluyorum. Bu turnuvada dostluk ve kardeşlik adına çok güzel örnekler verdiniz. Bu sahada, Ahi Evran Felsefesi'ne uygun olarak başarıyla ter döktünüz. Burada, turnuvayı tertip eden, başta oda yönetim kurulu olmak üzere emeği geçen tüm yönetici kardeşlerimi hakemlerimizi ve sportmen esnaf kardeşlerimi tebrik ediyor, gözlerinizden öpüyorum”dedi.

Oda Başkanı Oğuz Başman da, final maçını onurlandırdığı için ESOB Başkanı Barışık ile sponsor firmalar On Mücevherat, Efes Kuyumculuk, River Gold (Ersan Kuyumculuk), Sega Güvenlik Alarm ve Altın Güngör Plastik-Kutu Fabrikası Yetkilileri'ne de turnuvaya katılan tüm takımlar adına teşekkür etti. Başman, Kuyumcular Odası Futbol Turnuvası'nın geleneksel hale geldiğini, 3.organizeyi de hava sıcaklığını da dikkate alarak Nisan ayında başlatacaklarını müjdeledi.