KAPORTACILAR ODASI YENİ BİNASINDA HİZMETE BAŞLADI

ADANA ESOB EĞİTİM VE HİZMET BİNASINA TAŞINAN KAPORTACILAR, EGZOZCULAR, DÖŞEMECİLER ESNAF ODASI DUALARLA HİZMETE AÇILDI

AÇILIŞTA, ODA BAŞKANI NURİ ZENGİN’İ,  BİRLİK BAŞKANI BARIŞIK İLE ODA BAŞKANLARI DA YALNIZ BIRAKMADI.

 

ADANA – Adana Kaportacılar, Egzozcular ve Döşemeciler Esnaf Odası yeni hizmet binasına törenle taşındı.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Eğitim ve Hizmet Binası’na taşınan Adana Kaportacılar, Egzozcular ve Döşemeciler Esnaf Odası’nın açılışına Birlik Başkanı Kazım Barışık, Birlik Başkan Vekilleri Mustafa Avşar ile Aydın Hür ve birliğe bağlı esnaf odası başkanları, genel sekreterleri ve üyeler katıldı.

Oda Başkanı Zengin, açılış konuşmasında, üyelerine daha iyi hizmet verebilmek için Birlik Başkanı Barışık’ın da desteğiyle ESOB Eğitim ve Hizmet Binası 4.katına taşındıklarını belirtirken, “İnşallah, yeni hizmet yerimiz hepimiz için hayırlı ve faydalı olacak. Bizim bu binaya taşınmamıza vesile olan Birlik Başkanımız Kazım Barışık ve yönetim kurulu üyeleri ve tüm oda başkanlarımıza teşekkür ediyorum”dedi.

Birlik Başkanı Barışık da, Kaportacılar, Egzozcular ve Döşemeciler Esnaf Odası’nın ESOB’a taşınarak hayırlı bir iş yaptığına dikkat çekerken, “Eskiden odanız çarşıda, Birlik buradaydı. Mesleğe yeni girecek esnaf kardeşimi düşünün. Önce mecburen çarşıdaki odaya gidecek, oradan gelecek Birlikteki sicile. Buradan tekrar odaya gidecekti. Ama şimdi, bir üye ESOB’a geldiğinde bütün işini aynı bina içinde halledebilecek. Bu açıdan başkanınızı hepinizin şahsında kutluyorum. Burada kira da ödemiyorsunuz. Kiralık yerde ödüyordunuz. Hayırlı uğurlu olsun. Allah mahcup etmesin”diye konuştu.

Barışık daha sonra “Yüce Mevla cemi cümlemizi, kazalardan belalardan, felaketlerden, musibetlerden korusun. Hepinize sağlık, sıhhat ihsan eylesin. Yüce Mevla dost dediklerinden eylesin. Kim hainlik ediyorsa, Allah onu da ıslah eylesin. Siz de sakın ola hiç kimse için beddua etmeyin, Allah ıslah etsin deyin yetir. Hepinize işlerinizde başarı, kazancınızda bereket, yuvanızda mutluluk ve sağlık diliyorum”diyerek Fatiha okudu ve dualar eşliğinde kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi.

Oda başkanı Zengin, açılışa katılan Birlik Başkanı Barışık ve yönetim kurulu üyeleri ile oda başkanları ve binada hizmet veren tüm genel sekreterler ile personele tatlı ikramında bulundu.

Kaportacılar Esnaf Odası’nın yeni telefon numaraları da 3651059 ve 3651069 olarak değiştirildi.