HURDACILARDAN ALKIŞLI TEŞEKKÜR


HURDACILARDAN KAYMAKAM VE BAŞKANLARA ALKIŞLI TEŞEKKÜR

SEYHAN KAYMAKAMI DEVELİ,  ESOB BAŞKANI BARIŞIK, BELEDİYE BAŞKANI ÖZTÜRK,  HURDACILAR SİTESİ'Nİ ZİYARET EDEREK İNŞAAT ÇALIŞMALARINI YERİNDE GÖRDÜ
ODA BAŞKANI KEMAL DENİZ İLE ÜYELER, SORUNLARINI DİNLEYEREK DESTEK SÖZÜ VEREN KAYMAKAM DEVELİ İLE BAŞKAN ÖZTÜRK VE BARIŞIK'I AYAKTA ALKIŞLAYARAK TEŞEKKÜR ETTİ.

ADANA- Adana merkez Seyhan ilçe sınırlarında bulunan Hurdacılar Sitesi'ni ziyaret ederek inşaat çalışmalarını yerinde gören Seyhan Kaymakam İsmail Hakkı Develi, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Kazım Barışık ve Seyhan Belediye Başkanı Prof.Dr. Azim Öztürk,  oda yönetim kurulu ve üyeleri tarafından çiçekler ve alkışlarla karşılandı.
Adana Hurdacılar Odası ve Site Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Deniz'in daveti üzerine dün öğleden sonra inşaat sahasına giden Seyhan Kaymakamı Develi, Birlik Başkanı Barışık ve Belediye Başkanı Öztürk,  ellerinde  çiçekler ve yüzleri gülen coşkulu bir kalabalıkla karşılaştılar.
Kaymakam Develi ve Başkan Barışık ile Öztürk’e sık sık alkış tutarak inşaat alanını gezdiren Oda Başkanı Deniz, sorunlarına çözüm merci olarak gördükleri yetkili makamları yanlarında görmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.
Oda Başkanı Deniz, yönetim kurulu üyeleri ve hurdacı esnafının yoğun ilgisinden hayli memnun kalan Kaymakam Develi ile Başkan Öztürk ve Barışık, inşaat çalışmalarının hızlandırılması ve altyapı eksiklerinin giderilmesi konusunda destek sözü verdiler.
Oda Başkanı Deniz tarafından “Gönül adamı” olarak tanıtılan Kaymakam Develi, ziyarette gösterilen sıcak ilgi ve güzel ev sahipliğine yürekten teşekkür ederken, temeli 29 Ocak'ta yağmurlu bir günde temeli atılan siteye ikinci kez geldiğini ve gördükleri karşısında hayrete düştüğünü belirtti. 

DENİZ’E TEBRİK
Develi, “Çok güzel bir çalışma göstermişsiniz, bu büyük bir başarıdır. Hepinizi tebrik ediyorum. Sorunlarımıza, ihtiyacımıza birlikte çözüm üretmenin sevincini yaşıyorum. Bilesiniz ki, mevcudiyetimizin sebebi size hizmet sunmaktır, bunun için varız. Sizden her zaman sıcak ilgi gördük, hak etmediğimiz teveccühü bize sundunuz, bize yaşattınız. Hepinize en derin sevgilerimi sunuyorum, sağolun, varolun”dedi.

BARIŞIK’A TAKDİR
Hizmet sunarken, karşılıklı istişare ve diyalog içerisinde hizmet üretmeye çalıştıklarına da işaret eden Develi,”Sayın Başkanınız Kemal Deniz’e de huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bizi ençok ziyaret eden, sizin sorun ve isteklerinizi bize en çok ileten ve bu konuda çözüm üretmeye çalışan başkandır. Kendisine huzurlanız da teşekkür ve tebriklerimi sunuyorum. Ben Kazım Barışık ağbime, zaman zaman ‘Başkanların başkanı’ diye takılıyorum. O bizim ağabeyimiz, kendisiyle gurur duyuyor, iftihar ediyoruz. Güzel çalışmalarını yakinen biliyoruz, bize büyük destek veriyorlar.  Kendisine de huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum”diye konuştu.

ESNAF, TOPLUMUN DİREĞİ
Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk de, inşat sahasına gelerek çalışma ortamını yerinde görmek ve hurdacı esnafıyla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederken, “El emeği göz nurunu, şıpır şıpır terini damlatarak, helalinden çoluk çocuğuna rızk götürme noktasındaki gayretlerinden dolayı, esnaf ve sanatkarlar olarak, bu milletin özünü, direğini  temsil ediyorsunuz. Benim kayınpederim ve çocukları nesiller boyu hurdacılık yapmışlar. Bunun ne demek olduğunu ben gördüm. Hurdacılar, geri dönüşüm sağlayarak, ülkemize ayrı bir ekonomik katkı, katma değer sağlıyorlar. Bunun maddi boyutunu bilmiyorum, ama manevi boyutu çok fazla. Sözde çevreciler var ya, onlar yıllarca bu memlekette bir yutturmaca yaşattılar. Bu milletin özünde çevrecilik vardır”dedi.

SÖZDE ÇEVRECİLER GÖRSÜN
Dünyanın gündemindeki, ekonomik değişiklikler, küresel ısınmalar, nükleer enerji ve santrallare karşı çıkmaları ibretle izlediklerini de belirten Öztürk, “Halbuki, ABD, İngiltere, Fransa, Almanya atı alan üsküdarı geçmiş misali. ABD 300 tane nükleer santral yapmış, 2030'a kadar dünyanın en ucuz enerjisini elde ediyor. Fransa 140 tane nükleer santralini kurmuş.  2050'ya kadar enerji ihtiyacını gidermiş. Enerji artık ekmek kadar önemli. Ama, şimdi hepsi çevrece geçiniyor. Olaki Türkiye'de nükleer santral yapılacak, hemen karşı çıkıyorlar. Hadi oradan hadi, hadi. Biz işimize bakacağız inşallah. Bu aldatmacıların, safsataların herkes farkında. Allah'ın izniyle biz yolumuza devam ediyoruz. Dimdik şekilde ayağımızın üstünde devam ediyoruz. Bu sözde çevrecelere, yerli işbirlikçilere de sözüm, Seyhan'da onların hor, hakir baktığı hurdacı kardeşlerimizin neler yaptıklarını gelsinler görsünler, utansınlar. Kemal kardeşimi alnından öpüyorum. Gerçekten eli öpülecek insanlarsınız, yolunuz açık olsun”şeklinde konuştu.

DENİZ’DEN HERKES MEMNUN
Birlik Başkanı Barışık da, yolları ve parklarıyla toplam 254 dönüm üzerinde kurulan Adana Hurdacılar Sitesi’nin Oda Başkanı Kemal Deniz ve yönetim kurulu üyelerinin azimli ve gayretli çabaları, devlet ve belediyelerin desteğiyle bugüne geldiğini ifade ederken, “Kemal Deniz’in gayrat ve çabaları ortada. Üyeler arasında ondan memnun olmayan var mı ? Sanırım yoktur. Başkanınıza sahip çıkın. O size layıkıyla temsil ediyor. İnşallah, bu inşaat bittiğinde de yanınızda olacak, bayramınızı birlikte kutlayacağız”dedi.

EMEĞE GEÇENLERE TEŞEKKÜR
Oda Başkanı Deniz de, Adana Valisi İlhan Atış, Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Seyhan Kaymakamı Develi, ESOB Başkanı Barışık ve Seyhan Belediye Başkanı Öztürk’ün büyük destekleriyle bugüne getirdikleri 157 dükkânın yer aldığı site inşaatını, 2011 yılında tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.
Deniz, “Yoğun çalışma temposunda bizi kırmayarak buraya kadar geldikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu arsanın alınmasında başkanımın bize çok büyük hizmeti var. Büyükşehir Belediye Başkanı'na da çok teşekkür ederim. Başkanım sağolsun bizleri üzmeden kırmadan ara sokaklarımız için çalışma yaptı. Yönetim ve üyelerim adına kendisine, sayın kaymakamıma ve Birlik Başkanıma da çok çok  teşekkür ediyorum. Bu projede Birlik Başkanım Barışık’ın da çok emeği var, ona da çok teşekkür ediyorum”diye konuştu.
Birlik Başkanı Barışık da, yolları ve parklarıyla toplam 254 dönüm üzerinde kurulan Adana Hurdacılar Sitesi’nin Oda Başkanı Kemal Deniz ve yönetim kurulu üyelerinin azimli ve gayretli çabaları, devlet ve belediyelerin desteğiyle bugüne geldiğini ifade ederken, “Kemal Deniz’in gayrat ve çabaları ortada. Üyeler arasında ondan memnun olmayan var mı ? Sanırım yoktur. Başkanınıza sahip çıkın. O size layıkıyla temsil ediyor. İnşallah, bu inşaat bittiğinde de yanınızda olacak, bayramınızı birlikte kutlayacağız”dedi.Oda Başkanı Deniz de, Adana Valisi İlhan Atış, Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Seyhan Kaymakamı Develi, ESOB Başkanı Barışık ve Seyhan Belediye Başkanı Öztürk’ün büyük destekleriyle bugüne getirdikleri 157 dükkânın yer aldığı site inşaatını, 2011 yılında tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.Deniz, “Yoğun çalışma temposunda bizi kırmayarak buraya kadar geldikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bu arsanın alınmasında başkanımın bize çok büyük hizmeti var. Büyükşehir Belediye Başkanı'na da çok teşekkür ederim. Başkanım sağolsun bizleri üzmeden kırmadan ara sokaklarımız için çalışma yaptı. Yönetim ve üyelerim adına kendisine, sayın kaymakamıma ve Birlik Başkanıma da çok çok  teşekkür ediyorum. Bu projede Birlik Başkanım Barışık’ın da çok emeği var, ona da çok teşekkür ediyorum”diye konuştu.