HACI KAZIM BARIŞIK CAMİİ'NİN TEMELİ DUALARLA ATILDI...

GERİ DÖNÜŞÜMCÜLERDEN MERHUM BAŞKAN BARIŞIK'A VEFA...

 

HACI KAZIM BARIŞIK CAMİ'NİN TEMELİ DUALARLA ATILDI...

 

YAPTIRILACAK CAMİNİN TEMEL ATMA TÖRENİNE SEYHAN BELEDİYESİ BAŞKAN ZEYDAN KARALAR, ADANA ESOB BAŞKANI NİHAT SÖZÜTEK, GERİ DÖNÜŞÜMCÜLER ESNAF ODASI BAŞKANI KEMAL DENİZ İLE ESNAF ODASI BAŞKANLARI İLE HURDACI ESNAFLARI KATILDI.

 

BAŞKAN KARALAR'DAN GERİ DÖNÜŞÜMCÜLERİN BAŞKANI KEMAL DENİZ'E TEŞEKKÜR:

"ÇOK GÜZEL VE HAYIRLI BİR İŞ YAPIYORSUNUZ"

 

ADANA - Adana Kemal Deniz Geri Dönüşümcüler Sitesi'nde yaptırılacak Merhum Hacı Kazım Barışık Cami'nin temeli törenle atıldı.

 

Site içerisinde 350 metrekare alanda inşa edilecek Hacı Kazım Barışık Cami'nin temel atma törenine Seyhan İlçe Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, Birlik Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Berberler Esnaf Odası Başkanı İlhami Uygunsözlü, Hurdacılar Esnaf Odası ve Kemal Deniz Geri Dönüşümcüler Sitesi Başkanı Kemal Deniz, Fotoğrafçılar Esnaf Odası Başkanı Bünyamin Yüce, Saatçi, Matbaacı, Tabelacı ve Camcılar Esnaf Odası Başkanı Celal Konuş, Ak Parti Seyhan İlçe Belediye Meclis Üyesi Mihti Öztop, Seyhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Özcan Zenger, Yol Müdürü Nihat  ile çok sayıda hurdacı esnafı katıldı.

 

Seyhan Belediye Başkanı Karalar'ın daveti üzerine, Merhum Başkan Kazım Barışık anısına dua edilerek başlayan törende duygulu anlar yaşandı. Başkan Karalar, "Burada çok mutluyum. Hakkın rahmetine kavuşan Kazım Barışık abimizin anısına önce bir Fatiha okuduk, Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. O güzel insan, yıllardır esnaf ve sanatkar için gece gündüz çalıştı. O'nun adını taşıyacak bu güzel caminin temelini atacak olmaktan da çok mutlu oldum. Çok güzel ve hayırlı bir iş yapıyorsunuz. Temelini de bana attırıyorsunuz. Çok teşekkür ediyorum. Ruhu şad olsun"dedi.

 

Oda ve Site Başkanı Kemal Deniz de, katılımlarından dolayı Başkan Karalar ve Sözütek olmak üzere tüm oda başkanı ve esnaflarına, destek veren yönetim kurulu üyeleri Hacı Reşit Aslan, Serdar Aslan, İsmail Kaya'ya ayrı teşekkür ederken,"Hepinizi hürmetle karşılıyor, sevgi ve saygıyla selamlıyor, sizlere ve basınımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. Allah hepinizden razı olsun. Sayın Başkan Zeydan Karalar hizmetleriyle her yerde sevilen bir başkan. Allah yolunu açık etsin, başarılarının devamını diliyoruz"diye konuştu.

 

Birlik Başkanı Nihat Sözütek de, böyle bir törende bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederken, "Burada iki dev adam var. Biri boyu kısa ama yaptığı işlerle çok büyük bir başkan. Cep herkülü gibi bir insan. Göğsümüzü kabarttı. Diğer de Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar. Her zaman halkın içinde var, içimizde var, olması gereken her yerde var. Burada, tamirciler sitesinde, başka yerde de olacak. İkisine de çok teşekkür ediyorum. Esnaflarımız adına da buranın asfaltının yapılmasını istiyoruz"dedi.

 

 

Daha sonra, alkışlar arasında butonlara basılarak, cami temeline ilk harç döküldükten sonra, katılımcılar ve esnaflar toplu fotoğraf çektirerek tören yerinden ayrıldılar.