ESOB'TA GENEL SEKRETERLER TOPLANTISI YAPILDI... SÖZÜTEK'TEN NASİHAT: DÜRÜST OLUN, İŞİNİZİ SEVEREK YAPIN...

ESOB'TA GENEL SEKRETERLER EĞİTİM TOPLANTISI YAPILDI...

 

 

 

 

BİRLİK BAŞKANI NİHAT SÖZÜTEK'TEN GENEL SEKRETERLERE NASİHAT...

 

"DÜRÜST OLUN, İŞİNİZİ SEVEREK YAPIN"

 

 

 

 

ADANA - Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Nihat Sözütek, ESOB'ta düzenlenen Genel Sekreterler Eğitim Toplantısı'nda odaların genel sekreterlerine tavsiyelerde bulunurken, "İşinize sıkı sarılın, severek yapın" dedi.

 

 

 

 

ESOB Eğitim ve Hizmet Binası Çok Amaçlı Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen Genel Sekreterler Eğitim Toplantısı'nda konuşan Birlik Başkanı Nihat Sözütek, ülkemizin içinde bulunduğu durum ve Merhum Birlik Başkanı Kazım Barışık'ın vefatının yıldönümü nedeniyle üzüntülü bir dönem yaşadıklarını ifade ederken, yönetim olarak Barışık'tan aldıkları bayrağı zirvede tutmak ve eniyi şekilde dalgalandırmak için canla başla çalıştıklarını söyledi.

 

 

 

 

Başkanı Sözütek, genel sekreterlerin odaların bel kemiği,sigortası olduğunu belirtirken, kayıtlı üyelerine karşı her zaman güleryüzlü, tatlı dilli hizmet vermelerini istedi. Sözütek, "Öncelikle vatanımıza sahip çıkalım. Bizim başka vatanımız yok.  Sonra işimize sıkı bağlanalım. İşimizi severek yapalım. Çok dürüst olun. Hatayı hepimiz yapabiliriz. Hatadan dönmek erdemdir, özür dilemek daha büyük erdemdir. Ben bir başkan olarak değil, insan olarak bunları istiyorum herkesten. Önce insan olalım. Hepinize başarılar diliyorum.  Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Allah sizleri korusun, ama önce ülkemizi korusun"dedi.

 

 

 

 

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, ülkemizin son günlerde yaşadığı olayların herkesi derinden üzdüğünü ve ülkenin büyük bir felaketten kurtulduğunu ifade ederken, "Ülkemiz bir badireden, uçurumun kenarından döndü Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Milletvekillerimiz, Milletimiz, Basınımız tamamen karşı çıktı. Demokrasi, özgürlükler bizim vazgeçilmezimiz. Ben 1980 darbesini de gördüm. Bugün yaşananların hiçbiri geçmişte olmadı. Ülkesini, insanlarını sevmeyen, kurşunlayan olmadı. Allah bir daha böyle felaket günlerini milletimize, ülkemize yaşatmasın"diye konuştu.

 

 

 

 

Toplantı, ADN Genel Müdürü Zafer Özoğul'un "Doğru iletişim" üzerine yaptığı bilgilendirme, ESOB Genel Sekreteri Sema Kartalmış ile Mali Müşavir Ahmet İzler'in 5362 sayılı yasa ve getirdikleri üzerine yaptıkları bilgilendirme ile tamamlandı..