ESNAFTAN OTOBÜS İŞLETME MÜDÜRÜ ÖZVEREN'E TEBRİK ZİYARETİ

 

ESNAFTAN OTOBÜS İŞLETME MÜDÜRÜ ÖZVEREN'E TEBRİK ZİYARETİ

BÜYÜKŞEHİR OTOBÜS İŞLETMESİ AB VE ISO STANDARTLARINA UYACAK

ADANA – Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Yönetim Kurulu Üyeleri ve Esnaf Odası Başkanları, Adana Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletme Müdürlüğü'ne atanan Şevki Özveren'i makamında ziyaret ederek tebrik ettiler.

ESOB Başkanı Kazım Barışık'ın tebrik mesajının iletildiği ziyarete Birlik Başkan Vekili Nihat Sözütek, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri İlhami Uygunsözlü, Mustafa Göktaş, Metin Taylancı ile Özel Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Uslu, Sütçüler ve Yoğurtçular Esnaf Odası Başkanı Memduh Özalp, Lastikçiler Esnaf Odası Başkanı Muhsin Teze ile İnşaatçılar Esnaf Odası 2.Başkanı Hikmet Uzelaltınbulat katıldı.


Esnaf Odası Başkanlarını makamında ayakta karşılayarak ikramda bulunan Otobüs İşletme Müdürü Özveren, Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanlığı da yapan Sözütek ile Özel Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Uslu'dan, toplu taşma esnafının sorunları hakkında bilgi aldı, çalışmalarını anlattı.

İşletme Müdürü Özveren, Birlik Başkanı Barışık'ın tebrik mesajını kendisine ileten Başkan Vekili Sözütek'e teşekkür ederken, “Kazım Başkanım, bizi çocukluğumuzdan bilir. Kendisini sever, sayarız. teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum”dedi.


Göreve yeni başlamalarına rağmen, Adana'da hizmet veren 550 belediye otobüs şoförünün çalışmasına yeni bir düzen getirmek için kolları sıvadıklarını, ilk etapta, kılık, kıyafet ve yolculara saygı konusunu ele aldıklarını belirten Özveren, “Belediye Otobüs İşletmesi Personelimiz, A'dan Z'ye üniforması, kullandığı aksesuarı, pantolonu, ayakkabısına kadar tekrar düzenleme getirdik. Zaten, burayı da hem AB standartlarında hem de ISO ile ilgili çalışmalarımız başladı. Ayda bir kez de psikolojik bir eğitime tabi tutacağız. Bir psikiyatrisimiz gelecek. Personelimizi iki bölümde eğitime alacağız. Aile düzenleri, çalışma sorunları, mesaileri, tatil günleriyle ilgili bilgi verişi alışverişi yapacaklar, bana getirecekler. Ben de onlara ne yapabilirimi değerlendireceğim. Örneğin,çok zeki bir çocuğu var, imkanı yok, onları bir dershaneye yönlendirecek, destek olacağız. Sorunlu çocukları var, onları nasıl adapte edebilirizin çabasında olacağız”diye konuştu.
Özveren, otobüslerle ilgili şikayetler için vatandaşların kendilerine ilgili telefon numaralarını arayarak uyarmalarını istedi.
Başkan Vekili Sözütek ile Oda Başkanı Uslu da, Adana'da hizmet veren minibüs ve özel halk otobüsçü esnafının son 5 yıldır para kazanamaz hale geldiğini belirterek, belediye yetkililerinin taşımacılık ücretlerinde eşitliği sağlamak için yeni bir düzenleme yapması gerektiğini ifade ettiler.