ESNAFLARIN KURTULUŞ GÜNÜ COŞKUSUADANA’NIN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 88.YILDÖNÜMÜ TÖRENLERİNE KATILAN ESNAF VE SANATKARLAR TÖRENLERİ RENKLENDİRDİ

 

ADANA – 5 Ocak Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 88. Yıldönümü kutlamalarına katılan Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (Adana ESOB) bağlı birlik ve oda başkanları ile yönetim kurulu üyeleri ile esnaf ve sanatkarlar da kurtuluş coşkusuna ortak oldu.

Kurtuluş günü nedeniyle sabah 5 Ocak Anıtı’nda bayrak töreni, Atatürk Parkı’nda da çelenk koyma töreni düzenlendi. Çelenk koyma töreninde Adana Valisi İlhan Atış, 6.Kolordu Komutanı Korgeneral Nejat Bek, Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili Fatoş Gürkan Zopçuk, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Kürşat Atılgan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekilleri Hulusi Güvel, Demokratik Sol Parti(DSP) Milletvekili Mustafa Vural, İl Çukurova Üniversitesi (Ç.Ü) Rektörü Prof.Dr.Alper Akınoğlu ile İl Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Kazım Barışık, Başkan Vekili Aydın Hür ile esnaf odası başkanları, çeşitli kurum ve kuruluş temsilcileri de katıldı. 

Çelenk koyma ve saygı duruşundan sonra İstiklal Marşı okundu. Adana Valiliği’nde Vali İlhan Atış kutlamaları kabul ederken, Uğur Mumcu Meydanı’ndaki törende de Korgeneral Bek ve Başkan Durak ile halkın ve güvenlik güçlerinin bayramını kutlayarak protokoldeki yerlerini aldı. Buradaki törene AK Parti Adana Milletvekili Prof.Dr.Vahit Kirişçi ile Prof.Dr.Necdet Ünüvar da katıldılar.

Adana ESOB, Kurtuluş Günü nedeniyle, törene katılan vatandaşlara Türk Bayrağı dağıttı. Törende 6.Kolordu ve Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde geçit töreni yapıldı. Esnaflar da geçit töreninde disiplinli geçişleri ile protokolden alkış aldılar. Esnaf araçları da geçit töreninde yer aldı. Geçit töreni Genel Kurmay Başkanlığı Mehteran Bölük Komutanlığı Mehteran Ekibi’nın alkışlarla sonlanan gösterisiyle sona erdi. 

; ESNAFLAR AHİ EVRAN SOFRASINDA BULUŞTU

5 Ocak Kurtuluş Günü kutlama törenlerine katılan oda başkan ve yöneticileri, tören sonrası Adana ESOB binasında buluşarak Başkan Kazım Barışık ile sohbet ederek günün mutluluğunu paylaştılar.

Törene katılan oda başkanları daha sonra Adana ESOB Yemekhanesi’nde kurulan “Ahi Evran Sofrası”nda bir araya gelip, öğle yemeği yiyerek günün yorgunluğunu üzerlerinde attılar.