ESNAFLAR HUZUREVİNDE MUTLULUK DAĞITTI

ESNAFLAR HUZUREVİ'NDE MUTLULUK DAĞITTI.

ADANA – Adana'da devam eden Ahilik Kültürü Haftası ve Esnaf Bayramı Kutlamaları kapsamında Adana Huzurevi ziyaret edilerek, yaşlılara çiçek verildi, traşları yapıldı. 

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık'ın, Kırşehir'de düzenlenen Ahilik Kutlamaları'na katılması nedeniyle, ziyarete Birlik Yönetim Kurulu Üyesi ve Berberler Esnaf Odası Başkanı İlhami Uygunsözlü ile Denetim Kurulu Üyesi ve Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Süleyman Oğuz,  Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'ne temsilen de Şube Müdürü Hasan Kâşif Gökdoğan, Cengiz Koyuncu ile Murat Zülfükaroğlu eşlik ettiler.

Adana Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Nurdan Kama tarafından kurum kapısında karşılanan İl Tertip Komitesi Üyeleri, huzurevindeki yaşlılara çiçekler dağıtırken, Çukurova Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri de saç bakımlarını yaptılar.

Huzurevi Müdürü Kama, Adana'da bu yıl düzenlenen 4.Ahilik Kültürü Haftası ve Esnaf Bayramı'nı kutlarken, "Her sene esnaf odalarımız, hafta kapsamında, huzurevimizi mutlaka ziyaret ediyorlar. Bu sene de bu ziyareti tekrarladılar. Bizler de zaten heyecan ve sabırsızlıkla, esnaflarımızı bekliyorduk. Çiçekleri, berber ve kuaförleriyle geldiler. Yaşlılarımızı odalarında ziyaret edip, çiçek verdiler, hatırlarını sordular. Erkeklerimizi traş ettiler. Emeği geçen, başta Birlik Başkanı Kazım Barışık olmak üzere tüm yönetim kurulu üyeleri ile esnaf odası başkanları ve esnaflara çok teşekkür ediyoruz"diyerek, bir daha yılda da buluşma dileğinde bulundu.