ESNAFLAR BAYRAMDA KUCAKLAŞTI

ESNAFLAR BAYRAMDA KUCAKLAŞTI

 

 

 

 

ADANA ESOB’TA DÜZENLENEN GELENEKSEL  TÖRENDE BİRLİK BAŞKANI KAZIM BARIŞIK İLE BÜROKRATLAR, İŞADAMLARI, ESNAF ODASI BAŞKAN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İLE VATANDAŞLAR BİRARARAYA GELEREK BAYRAMLAŞTI.

 

 

 

 

BİRLİK BAŞKANI BARIŞIK:

 

 

“ALDATAN ESNAF, ALDANIR

 

 

“EMANETE İHANET ETMEMELİ”

 

 

 

 

ADANA – Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kazım Barışık, Ramazan Bayramı nedeniyle düzenlenen geleneksel bayramlaşma töreninde devletin, krizden çıkma çabasındaki esnafa sahip çıkmasını isterken, esnaflara da önemli uyarılarda bulundu.

 

 

 

 

ESOB Eğitim ve Hizmet Binası’nda düzenlenen törene Birlik Başkan Vekilleri Mustafa Avşar ve Aydın Hür ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Birliğe bağlı çok sayıda esnaf odası başkan ve üyeleri, bürokratlar, işadamları ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

 

Bayramlaşmanın Müslümanlığın bir gereği olduğunu, başta devletin zirvesindekiler olmak üzere, devlet makamları, belediyeler, siyasi partiler, dernekler ve esnaf birlikleri ve odalarda da bayramlaşmalar olduğuna işaret eden Başkan Barışık, “Yüce Mevla, İslam Alemi’ne iki dini bayram hediye etmiştir. Birincisi Ramazan Bayramı, diğeri de Kurban Bayramı’dır. Ramazan sonrası bayramlaşmayı, Yüce Mevla emretmiş, Peygamber efendimiz tarafından da insanlığa tebliği edilmiştir. Biz de esnaf teşkilatı olarak bize gelen herkesle kucaklaşma, kaynaşma, barıştırma gibi bir noktada ibadet olan emri yerine getirmekteyiz. İnsanoğlu, emanete ihanet etmemelidir. Bizim naçiz vücudumuz da emanettir. Allah’ın emanetidir. Allah bizi yaratmış, akıl, fikir, göz vermiş, konuşuyor, duyuyor, yürüyoruz. Bu emanete iyi sahip çıkmamız gerekir”dedi.

 

 

 

 

Esnaf teşkilatının, devletine hiçbir zaman isyan etmeden, işlerini yürütme çabasında olduğunu, devletin de krizden çıkma çabasındaki esnafa vergi indirimi ve kredilerle destek olması gerektiğini ifade eden Barışık, “Bizi yönetenler, esnaf teşkilatını sanki göz ardı ediyor, duyarsız kalıyor. Taksilerimiz de yüzlerce esnafımız can veriyor. Güvenlik kabinli taksiler için esnafımıza destek verilmeli. İşsizliğin olduğu ortamda, bize destek verilirse, işsiz insanlar da iş sahibi olur. Biz  devletimizi, ülkemizi gerçekten seviyoruz. Bu ülkeyi yönetenler de esnafımıza sahip çıkmalıdır. Bu ülkede herkes mutlu ve refah yaşasın istiyoruz. Ayrıcalık istemiyoruz. Ahi Evran Felsefesi’ne gerçekten bağlıyız. Akıl, Ahlak, Bilim ve Çalışma bizim düsturumuzdur. Aldatan esnaf aldanır. Hainlikler, kötülükler de olacaktır. Önüne geçilemez. Ama bu teşkilatın içinde bunlar en aza iner. Yüce Mevla’m bir dahaki mübarek güne, cemi cümlemizi, din kardeşlerimizi, kazasız, belasız, felaketsiz ve musibetsiz olarak, önümüzdeki yıla birlik ve beraberlik içerisinde kavuşmayı nasip eylesin. Hepinize, yuvanızda, işinizde sağlık, sıhhat ve mutluluklar diliyorum”diye konuştu.