ESNAFIN AHİ EVRAN SOFRASI KOZAN'DA KURULDU...

AHİ EVRAN SOFRALARININ İLKİ KOZAN’DA KURULDU…

 

ADANA ESOB TARAFINDAN GELENEKSEL OLARAK VERİLEN İFTAR YEMEKLERİNİN İLKİ BU YIL TARİHİ KOZAN İLÇESİNDEKİ ESNAF VE SANATKÂRLARA VERİLDİ. 

 

TESK YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE ADANA ESOB BAŞKANI KAZIM BARIŞIK, KOZAN'DA KURULAN GELENEKSEL AHİ EVRAN SOFRASI'NDA AYAKTA KARŞILANDI.

 

KOZAN'DA BARIŞIK SEVGİSİ…

 

YEMEKTE, KOZAN VE İMAMOĞLU’NDA HİZMET VEREN ESNAF ODASI BAŞKAN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İLE ADANA’DAN GELEN MİSAFİRLER BAŞKANLAR TAM BİR DAYANIŞMA ÖRNEĞİ SERGİLEDİ

 

 

BARIŞIK’TAN KOZAN ESNAFINA MESAJ…

“BİR OLUN, BİRLİK OLUN, KENETLENİN”

 

ADANA – Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (Adana ESOB) geleneksel olarak düzenlediği iftar sofralarının ilki bu yıl tarihi Kozan ilçesinde kuruldu.

 

Kozan Şoförler Esnaf Odası’nın yeni binasının da bulunduğu Kozan Otogarı’ndaki geniş alan özel bir yemekçilik firması tarafından hazırlanan Ahi Evran Sofrası'nda, TESK Yönetim Kurulu Üyesi, Adana ESOB ve Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kazım Barışık ile buluşan Birlik Başkan Vekilleri Nihat Sözütek ve Mustafa Göktaş ile Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu Üyeleri ile Kozan ve İmamoğlu’ndan gelen esnaf ve sanatkâr odası başkan ve yönetim kurulu üyeleri,  iftar boyunca birbirlerine olan samimi davranış ve yardımlaşmalarıyla örnek bir tablo oluşturdular.

 

Evsahibi sıfatıyla, Birlik Başkanı Barışık'ı bahçede elini öpüp, kucaklayarak karşılayan Birlik Yönetim Kurulu Üyesi ve Kozan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Atlı,  başta Kozan Ticaret Odası Başkanı Hilmi Baysal, Kozan Kuaförler ve Berberler Esnaf Odası Başkanı Zahide Bektaş Azgın ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kozan Terziler Esnaf Odası Başkanı Rıfat Özcanlı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kozan Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Muhammed Yorulmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kozan Sebzeciler Esnaf Odası Başkanı Süleyman Delibaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kozan İnşaatçılar Esnaf Odası Başkanı Korkut Kara ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kozan Kunduracılar Esnaf Odası Başkan Yahya Ocak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kozan Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası Başkanı Üzeyir Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kozan Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Hakan Akıcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  İmamoğlu Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hüseyin Sert ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İmamoğlu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Halil Keskin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kozan Elektrikçiler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ile Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri Kenan Yılmaz, İlhami Uygunsözlü, Metin Taylancı ve Mustafa Gökay Karakuş ile yemeğe katılan tüm esnaf ve sanatkârlar ile misafirlerini,  iftar sofrasında da yalnız bırakmadı.

Okunan dualarla bereketlenen iftarda bir konuşma yapan Başkan Barışık, davete katılarak Kozan’a gelen Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, İmamoğlu Esnaf Odası Başkanları ile Adana Sebze – Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Mesut Yalı, Adana Kuyumcular Esnaf Odası Başkanı Oğuz Başman, Adana Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Süleyman Oğuz, Adana Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Murat Yağmur, Adana Kaportacılar Esnaf Odası Başkanı Nuri Zengin, ESOB Genel Sekreteri Sema Kartalmış ile Kozan Ticaret Odası Başkanı Hilmi Baysal ve Kozan Esnaf Odası Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile basın mensuplarına ve program yoğunluğu nedeniyle aralarına katılamasa da gönderdiği çiçekle dostluğunu gösteren Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’e ayrı ayrı teşekkür etti

 

Barışık, ülke genelinde sayıları 2 milyonu bulan esnaf ve sanatkârların, aile efradının geçimi için de gece gündüz çalışırken,  devletine sağladığı ekonomik katkı ve istihdamıyla da büyük bir güç olduğunu belirtirken, “Küçük esnaf her zaman her şartta fedakârdır. Bakmakla yükümlü olduğu aile efradının, kimseye muhtaç olmadan, imrenmeden yaşaması için gecesini gündüzüne katarak çalışır. Devletinin tensip ettiği vergiyi de, kazancını aşsa dahi aslanlar gibi öder. Esnaf devletine hain değil, sadıktır. Ancak benim esnafıma işini kaybedince işsizlik maaşı verilmez, primini geciktirince sağlık hizmetinden yararlanamaz. Buna da mutlak acil çözüm bulunmalı. TESK olarak bunun mücadelesini de veriyoruz”dedi.

 

Barışık, gerek merkez, gerekse ilçelerde hizmet veren tüm esnaf ve sanatkârlara kapısının daima açık olduğunu, onların sıkıntılarına çözüm bulmak için elinden geleni yapacağından kimsenin kuşkusu olmamasını isterken,”Her konuda kalbim, gönlüm, ruhum sizlere açık. Yapabileceğim bir işin mücadelesini de sonuna kadar aslanlar gibi veririm. Sizler de yeterki bir olun, birlik olun, kenetlenin. Sizlerle aynı ortamda yer almak benim için büyük mutluluktur. Hepinizin mübarek ramazanını kutluyor, bir daha ki yıla sağlık ve sıhhat ve mutluluk içerisinde kavuşmamızı diliyorum. Hepinizin bayramını da şimdiden tebrik ediyorum”diye konuştu. 

 

Barışık, iftar sonrası davete katılan tüm misafirler ile esnaf ve sanatkârlarla tek tek kucaklaşıp, veda ederken alkışlarla uğurlandı.